Menstruační kalhotky, jak fungují?

Spodní prádlo je bežnou součástí šatníku. Ženy jsou na jeho kvalitu a pohodlí obzvláště citlivé v době těsně před menstruací a během menstruace. Pokud se chcete cítit skutečně přirozeně, oblečte si menstruační kalhotky. 

 

Ty nejlepší jsou vytvořeny v duchu zero waste a fungují podobně jako hygienická vložka, tedy až na to, že jsou ještě pohodlnější. Jak fungují? -Menstruační krev prochází materiálem a následně se vsakuje do vložky v kalhotkách. ochranná vrstva však brání jeho dalšímu toku. Jde o moderní řešení, které pomalu nahrazuje dosud používané vložky a tampony. 

Menstruační kalhotky, co to je a jak jsou konstruovány 

Mezi dostupnými menstruačními kalhotkami si můžete vybírat mezi dvěma druhy. Těmi, které nemají savé vlastnosti, ale jsou vyrobeny ze speciální nepromokavé tkaniny. Ty umožňují pohodlné nošení hygienických vložek a tamponů bez obav, že si prádlo zašpiníte. Druhý typ je ještě pokročilejší, nahrazuje zcela hygienické opatření. Takové kalhotky jsou voděodolné a savé. Skládají se z několika vrstev. Vnitřní vrstva odvádí nejprve vlhkost od těla a má antibakteriální vlastnosti, střední vrstva absorbuje menstruační krev a vnější vrstva chrání oblečení před znečištěním. 

Jak se takové kalhotky používají? 

Je to mimořídně pohodlně řešení. Menstruční kalhotky si obléknete, když čekáte menstruaci. Nic necítíte. Při větším krvácení lze samozřejmě použít i hygienickou vložky. V závislosti velikosti savé vložky se do kalhotek vejde od 3 do 5 polévkových lžic menstruační krve. Frekvence výměny pak závisí na vás. Je to velmi individuální. Po použití je nutné kalhotky vyprat a vysušit. Měly by se nejprve namočit do studené vody, díky čemuž se oloupou všechny ulpěné nečistoty a pak se perou v ruce nebo v pračce na 30, maximálně na 40, za použití jemných pracích prostředků. Kalhotky se nežehlí, ani nesuší v sušičce. Jejich životnost může být při správné péči až pětiletá. 

Menstruační kalhotky jsou ekologické

Nošení menstruačních kalhotek má mnoho výhod. Jsou ale především ekologické a pak také pohodlné. Už nemusíte nakupovat stovky hygienických vložek a tamponů, které se vyhazují. Kalhotky jsou rovněž perfektní i pro sport. Na trhu jsou navíc již pěkné modely těchto kalhotek.

Stránky mohou obsahovat produkty určené pro starší 18-ti let.

Je mi více než 18.

Vstoupit
Odejít
Tvorba a pronájem eshopů BINARGON.cz