Koktejlové šaty, nezbytná nutnost každého dámského šatníku

To, co začalo jako “oděv” pro elitu, je dnes nesdílnou součástí dámského šatníku. Původně se koktejlové šaty šily pouze na míru, dnes je tomu ale jinak, můžete si je koupit i v konfekčních velikostech. Je to možná i pro jejich univerzálnost. Nosit je totiž můžete na svatby, zásnuby, pracovní schůzky, rande, do divadla, na ples i do práce. Možná i proto už dávno nepatří pouze do těch nejdražších šatníků. 

 

Co jsou vlastně koktejlové šaty? 

Koktejlové šaty neznamená nic jiného než formální oblečení, které je však mnohem více slavnostní. Je více ležérní než kancelářské oblečení a více formální než vaše běžné ležérní oblečení. Obvykle, pokud se očekává, že byste měli dorazit v koktejlkách, měli byste dostat pozvánku, na níž to bude napsáno. Pokud tomu tak není, musíte jednat intuitivně. Řídit se musíte danou událostí, na níž se chystáte vyrazit. Všechny slavnostnější a významnější události se neobejdou bez koktejlového oblečení. 

 

Co si představit pod koktejlovými šaty? 

Obecnými pravidly pro koktejlové šaty jsou, že nemohou být příliš krátké, průhledné, ale ani příliš dlouhé. Jsou na pomezí formálního a neformálního spektra. Patří sem klasické malé černé, ale i ačkové, zdobené, krajkové nebo midi šaty s dlouhým rukávem. 

Na co si při nošení koktejlových šatů dát pozor

  • Nenoste příliš krátké šaty. Nesnažte se přitahovat přílišnou pozornost svým výstředním zjevem. Dávejte si pozor na výstřih i na to, aby se vás na jednom večírku nesešlo pět v jedněch šatech. 
  • Tam, kde je napsáno koktejlové šaty, nenoste dlouhé šaty, ani večerní róby. Najděte si ideálně šaty střední délky. 
  • Pokud nemáte rádi šaty, noste kalhoty. Pozor, pod pojmem kalhoty nemyslíme džíny. Vyzkoušejte kalhotové kostýmy nebo elegantní kalhoty. Ty můžete kombinovat s hedvábnou nebo šifonovou halenkou. Vhodným doplňkem je i perlový náhrdelník. 
  • V žádném případě nenoste ke koktejlovým šatům velké kabelky. 
  • Ke koktejlkám si také neberte ani žabky. 
  • Nepřehánějte to ani s doplňky. 
  • Neukazujte své spodní prádlo.
Stránky mohou obsahovat produkty určené pro starší 18-ti let.

Je mi více než 18.

Vstoupit
Odejít
Tvorba a pronájem eshopů BINARGON.cz