Jaký veslovací trenažér si vybrat?

Veslařský trenažér dává spoustu otázek. Proč si ho vlastně pořídit? Pro koho je tento trenažér vlastně vhodný? Jaké jsou jeho největší výhody? A na co si při jeho výběru dát pozor? Na všechny tyto otázky vám v tomto článku odpovíme. 

 

Kdo by měl veslovat? 

Veslařský trenažér je stroj který poskytuje všeobecné rozvojové výhody. Jeho úkolem je napodobit veslařské pohyby na vodě. Při trénování na tomto stroji tak zapojujete především svaly nohou, břišní svaly, prsní svaly, svaly paží a zádové svaly. Provádět na něm můžete vytrvalostní trénink, který může mít kardio nebo HIT podobu, což je ideální pro budování vytrvalosti a spalování tuků. 

 

Kardio cvičení na veslařském trenažéru je skvělým nástrojem pro budování síly. Můžete si na něm nastavit různou úroveň a také i větší nebo menší zátěž. Na trenažéru mohou cvičit nejen zkušení cvičenci, ale i ti, kteří s aktivním životním stylem teprve někdo začíná. Odhaduje se, že cvičením na veslařském trenažéru můžete spálit až 370 kalorií během 30  minut. 

Výhody veslařského trenažéru 

Mezi největší výhody cvičení na veslařském trenažéru je velký stupeň bezpečnosti. Veslování nezatěžuje klouby a mohou jej provozovat lidé po úrazech i senioři. Je perfektní i pro chladnější měsíce, kdy outdoorové aktivity jsou velmi omezené. 

Kontraindikace veslovacího trenažéru 

Cvičení na tomto trenažéru není vhodné pro lidi s nemocemi pohybového aparátu. 

Jaký veslovací trenažér si vybrat? 

Při výběru veslařského trenažéru věnujte svou pozornost jeho technickým parametrům a funkčnímu příslušenství. Důležité je po rozložení určit jeho velikost a zjistit, zda má nohy stabilizující náčiní a speciální válečky nebo kolečka pro jeho přepravu. Vyplatí se také zkontrolovat konstrukci trenažéru, hlavně ve směru jeho odolnosti a možnosti nastavení sedla nebo madel. Ty nejlepší trenažéry mají i funkční tréninkový počítač. Ten umožňuje sledovat tempo a intenzitu cvičení a také provozovat hotové programy.

Stránky mohou obsahovat produkty určené pro starší 18-ti let.

Je mi více než 18.

Vstoupit
Odejít
Tvorba a pronájem eshopů BINARGON.cz