Jaké sporty vám pomohou se správným držením těla

Správné držení těla není samozřejmostí. Během lidského života se velmi často ale správné postavení bortí. Jen velmi obtížně je dokýřeme udržet ve správné poloze. Dosáhnout toho můžete pomocí některých sportů. 

 

Jízda na skateboardu

Jedním z takových sportů je i jízda na skateboardu. Je to velmi náročný sport,u něhož je nutné neustále manévrovat a pracovat s vlastním tělem. Vyvíjí se zde hlavně stabilita středu těla. Posilují se také záda a břicho. 

Pravidelné cvičení zad

Správný postoj si udržíte pravidelným cvičením a omezením sezení. To je pro mnoho lidí v současnosti problém. Pokud máte sedavou práci, zkuste jednou za půl hodiny na chvilku vstát a projít se. Pokud máte kde, opřete se zády o stěnu a protáhněte se. Záda se tak vyrovnají. 

Jízda na koni

Správné sezení na koni a dobrá instruktáž je blahodárné na záda. Pohyb na koních je příjemnou masáží plotének. Pro správné držení těla je tento sport více než vhodný. 

Tanec 

Tanec, hlavně tedy klasický a moderní scénický tanec, vyžaduje kromě vysoké kondicei pevný střed těla. Pokud budete tančit pravidelně s dobrým vedením, je více než pravděpodobné, že získáte i správné držení těla. 

Turistika 

Často jsou ty nejjednodušší techniky, ty nejlepší. Už každodenní procházky dělají našemu tělu dobře. Povzbuzují dýchání i krevní oběh. Dále pak také aktivují svaly a zlepšují držení těla. Nicméně, mějte na paměti, že příliš pomalá a loudavá chůze funguje spíše naopak. Držení těla se u něj spíše zhoršuje. Tréninkem můžete rychle zvyšovat zátěž. Chůze po nerovné půdě, nahoru a dolů po mírných svazích a lesem, zvětšují svalovou práci a podporují součinnost jednotlivých svalových skupin.

Stránky mohou obsahovat produkty určené pro starší 18-ti let.

Je mi více než 18.

Vstoupit
Odejít
Tvorba a pronájem eshopů BINARGON.cz