Jaké sportovní ponožky jsou ty nejlepší?

Pro mnoho lidí ponožky ponožky představují nedůležitý kus oblečení, svůj výběr omezují na velikost a barvu, to je ale chyba. Správná volba tohoto kousku oblečení má dost výrazný vliv na pohodlí a výkon při sportu. Seznamte se s vlastnostmi sportovních ponožek, možná vás to překvapí. 

 

Správně zvolené sportovní ponožky, které jsou vyrobené z kvalitních materiálů, zlepšují nejen pohodlí při sportu, ale také usnadňují fyzickou aktivitu, zlepšují výsledky, ale také zvyšují míru bezpečnosti a snižují riziko zranění. Pokud si chcete znepříjemnit zážitek ze sportu, oblečte si špatnou ponožku. Nohy se nohou v takových ponožkách nadměrně potit, klouzat v botě, drhnout a podobně. Mohou způsobit nejen nepříjemný zápach, ale i puchýře. Po sportu se může stát, že vaše nohy pak budou na řadu dní vyřazeny z jakékoliv další fyzické aktivity

Na co si tedy dát při výběru sportovních ponožek pozor? 

Pro každého sportovce je samozřejmě nejdůležitější, aby tyto ponožky jsou příjemné a pohodlné. Aby tomu tak bylo, je zapotřebí, aby byly teplé, měkké a příjemné na dotek. Sportovní ponožky by měly dobře propouštět vzduch, omezovat pocení a nepříjemný zápach a snadno se čistit. V tomto případě tolik oblíbená bavlna bohužel ztrácí body. Bavlněné ponožky rychle nasáknou potom a získají nepříjemný zápach. Neodvádí pak vlhkost od nohy. Nejsou odolné a nejsou pohodlné. Mohou způsobit podráždění. Pokud počítáte s pohodlím, vyhněte se klasickým ponožkám a pořiďte si kvalitní sportovní ponožky. 

Anatomickou strukturu

Je důležité, aby ponožky měly anatomickou strukturu, která sedí na levé a pravé noze. Tradiční ponožky jsou univerzální, ty sportovní by měly být upraveny na každou nohu zvlášť. To pak umožní sorávné přizpůsobení a zabrání přebytečnému materiálu na špičkách. Tím se vyhněte oděrkám a tlakovým bodům. Většina dobrých ponožek je zčásti vyrobena ze syntetických vláken, která vlhkost neabsorbují, ale odvádějí, zvyšuje to pohodlí a snižuje to riziko oděru. Ponožky potom nezapáchají. Obsahují nitě ionty stříbra. Jsou baktericidní a omezují vývoj mikroorganismů. Mají i ploché švy na špičce nedřou pokožku při intenzivní námaze. Manžety na ponožkách by měly být utaženy jen natolik, aby nespadly. Je nepříjemné, aby šrámy vyvíjely velký tlak na lýtko, je to nejenže nepříjemné, ale i nezdravé.

Stránky mohou obsahovat produkty určené pro starší 18-ti let.

Je mi více než 18.

Vstoupit
Odejít
Tvorba a pronájem eshopů BINARGON.cz