Jaké oblečení je ideální na parkour

Parkour již dávno není pouze nějakým extrémním sportem hrstky bláznů, ale je uznávaným sportem, uměním. Mnozí jej dokonce považují za způsob života. Neobejde se bez pohodlného sportovního oblečení a kvalitní sportovní obuvi, která je lehká a vyznačuje se dobrou přilnavostí, oporou nohy a tlumením dopadů. 

 

Nejtypičtějším oblečením jsou dlouhé volné tepláky, do nichž byste se klidně vešli dvakrát a o jedno číslo větší triko. Není to jen tak bez důvodu, jejich délka i tloušťka vás chrání před zraněním. Pád v kraťasech by dopadl mnohem hůře. 

Oblečení na parkour

Přemýšlet nad tím, co si na parkour vezmete, tedy rozhodně není od věci. Mimo jiné svým oblečením svému okolí jasně říkáte, co děláte, jací jste, jaký přístup k parkouru máte. 

Dnešní moderní parkourové oblečení je navrženo tak, aby bylo plně funkční. Jeho cílem je podpořit sportovce v jejich tréninku. 

Díky vhodně zvoleným botám budete mít jistější dopady a ochráníte své klouby nejen na nohách, ale i v páteři. 

Lehké a pružné tepláky pak zajistí pohodlí, příjemný pocit při tréninku a zároveň máte i jistotu, že se při pohybu někde nezaseknete. Na trhu jsou již tak pěkné modely, že vám zajistí nejen bezpečný pohyb, ale budete v nich vypadat i velmi dobře. 

Jak si vybrat oblečení na parkour

Tepláky na parkour si můžete vybírat v prvé řadě podle jejich střihu. Na výběr máte běžný střih tepláků, vytahané tzv. baggy tepláky, tepláky s nízkým sedem, teplákové kraťasy i parkourové džíny, které jsou však těžko k sehnání. Ať zvolíte jakýkoliv typ, měli byste se v nich cítit vždycky pohodlně. Pohodlí je úzce spjato s materiálem. Ty nejpříjemnější obsahují větší podíl bavlny. Na škodu však není, když kromě ní obsahují i trochu polyesteru, elastanu, viskózy nebo kokosového vlákna. Nepodceňujte jejich vzdušnost a pružnost. V horkém počasí rozhodně na sobě nepotřebujete mít těžké a přespříliš teplé tepláky

Jaké boty se hodí na parkour? 

Dobré boty jsou pro parkouristy doopravdy důležité. Musí být pohodlné, odpružené a nesmí klouzat. Přilnavost podrážky je tedy jejich nejdůležitějším faktorem. Musí mít naprosto plochou podrážkou bez mnoha drážek, přičemž je však stále z gumy, jež je dostatečně protiskluzová. Když je máte na nohách, nesmíte o nich vědět. Tak lehké musí být. Od jejich hmotnosti se pak odvíjí jejich ohebnost. Pokud by byly mohutné, jsou i těžkopádné. Pozor si dejte na odlupování špičky. Při nákupu vždy zkontrolujte pevnost švů a látky na přední části bot. Špička musí být pevně sešitá a bota musí být z kvalitních materiálů, ale zároveň nesmí být ani tvrdá, jinak by vás mohla tlačit. Dále pak musí být vyrobena z pružných materiálů. Jinak nebudete mít dostatečný kontakt se zemí. Vzhledem k tomu, že parkour je náročný sport, vyžaduje i boty, které něco vydrží.

Stránky mohou obsahovat produkty určené pro starší 18-ti let.

Je mi více než 18.

Vstoupit
Odejít
Tvorba a pronájem eshopů BINARGON.cz