Jaké cyklistické rukavice jsou nejlepší? 

Ptáte se, proč byste měli nosit cyklistické rukavice? K čemu vlastně jsou? Máme pro vás vysvětlení. 

 

Cyklistické rukavice chrání ruce cyklisty při pádu i před popálením od řídítek i před spálením od slunce. Cyklistické rukavice tlumí nárazy a pomáhají předcházet pádu z kola. Umožní vám rovněž i lépe ovládat kolo a brždění. Ruce v cyklistických rukavicích budou mají mnohem lepší schopnost udržet řídítka. Nebudou vám z nich ruce sklouzávat při každém přejezdu přes hrbol. 

 

Jak vybrat ty správné cyklistické rukavice? 

Dámské rukavice se vybírají stejně jako pánské cyklistické rukavice. Vždy se vyplatí ověřit si velikost. Nejprve si změřte ruku na plocho. Prsty by měly být posazeny široce od sebe a obvyklý krejčovský metr oviňte dlaň asi v polovině její délky v nejširším místě, samozřejmě s výjimkou palce. Pro dospělé se obvykle používají následující velikosti: 

obvod ruky 15-17=XS 6

obvod ruky 18-19=S 7

obvod ruky 20-22=M 8

obvod ruky 23-24=L 9

obvod ruky 25-27=XL 10

 

Při jízdě v chladnějších měsících se skvěle hodí dlouhé rukavice s dlouhými prsty. Takové rukavice zahřejí prsty i předloktí a dají se nosit přes tričko i pod tričkem. Chrání celé ruce před kuřími oky a nejrůznějším poškrábáním. Dokonale absorbují stékající pot. 

 

Zimní rukavice na kolo 

Čím více izolace v zimních cyklistických rukavicích, tím lépe. Nejde však ani o nabírání vrstvy materiálu, ale o nejkvalitnější látky, které se používají. Měly by být lehké, vzdušné, odolné a gelové. Jsou vybaveny extra chrániči zápěstí. 

 

Bezprsté, čili krátké cyklistické rukavice

Krátké cyklistické rukavice velmi dobře padnou. Také jsou velmi lehké, díky pružné látce, ze které jsou ušity. Měly by pokrývat celý hřbet ruky. Ideální jako letní cyklistické rukavice. Na palcích je vhodné mít froté materiál, protože si jím můžete otřít pot z čela. Chybět nesmí ani kvalitní výplň připomínající vycpávky do kočičích tlapek, zvyšují komfort držení řídítek a zlepšují tlumení nárazů. Gelové, protilakové a přilnavost zlepšující vložky se se hodí pro dlouhodobé ježdění. Větrací otvory a stahovací poutka, úchyty umístěné vedle palců pro stahování rukavic ze zpocených rukou jsou zajímavými a proktickými doplňky rukavic.

Stránky mohou obsahovat produkty určené pro starší 18-ti let.

Je mi více než 18.

Vstoupit
Odejít
Tvorba a pronájem eshopů BINARGON.cz