Jaké běžecké boty jsou ideální pro běhání do lesa? Naše tipy

Milujete běhání a máte tu možnost neběhat ulicemi města, ale přírodou? To je skvělé. Kontakt s přírodou, čerstvý vzduch je skvělým relaxačním prostředkem. Jenže běhání po lesních cestách vyžaduje něco jiného než běhání po městě. Potřebujete k tomu především jiné dobré běžecké boty, které jsou vhodné pro běhání do lesa. Nevíte, jaké si vybrat? Poradíme. 

 

Dobré boty jsou základem každého tréninku. Běháním po lese tato potřeba dostává nový rozměr. Ono totiž překonávání kilometrů v lesním prostředí není jen o kochání se zelení a čerstvým vzduchem, ale také i rizikům. Překonávání překážek, kamenů i bahna. Běhání v lese je náročné, nikoliv však nemožné. Potřebujete k tomu mít ty správné boty. Jak by měly takové běžecké boty do lesa vypadat? 

Měly by mít především: 

výbornou přilnavost - nejlépe v době pevného nášlapu, který zajišťuje stabilitu a pohodlí v běhu po různých površích a oblastech. 

Stabilní svršek, který je vzdušný a vyztužený i v těch nejcitlivějších místech pro stabilní odpor nohy při běhu po nerovném a často kluzkém povrchu. 

Střední tlumení nárazů. V případě měkkého podkladu na lesních cestách není nutné mít zas takový odpor jako při běhu ve městě, kdy se noha odráží o tvrdý povrch. To je zásadní rozdíl mezi lesními a asfaltovými běžeckými botami

Terénní neboli trailová obuv

Terénní nebo trailovou obuv využijete tam, kde je nerovný povrch. Kdy běháte po kamenech, kořenech, šiškách a podobně. Ochrání nohu před zvrtnutím kotníku a poskytnou dobrý záběr i na mokrém a kluzkém terénu. Počítejte s tím, že takové boty by měly mít hrubší podešev, trvanlivější svrchní materiál proti oděru, horší odvětrávání vlhhkosti od nohy, vyšší hmotnost, vyšší odolnost vůči vlhku a vodě, v některých případech je dokonce opatřena i membránou nebo voděodolnou úpravou, má silnou podrážku, která dobře neutralizuje nerovnosti a ta podrážka je také tvrdší oproti silničním modelům, protože pomáhá předcházet zranění.

Stránky mohou obsahovat produkty určené pro starší 18-ti let.

Je mi více než 18.

Vstoupit
Odejít
Tvorba a pronájem eshopů BINARGON.cz