Jak začít s plaváním v ledové vodě

Plavání v ledové vodě je čím dál, tím více oblíbené. Chcete to taky zkusit? Jak ale překonat odpor k svlékání v mrazu a jak zvládnout vstup do vody? Pro usnadnění zimní koupele se vyplatí dodržovat některá pravidla. 

 

Dříve, než začnete své dobrodružství s plaváním, skonzultujte svůj nápad se svým lékařem. Některá onemocnění, jako třeba srdeční choroby nebo třeba vysoký krevní tlak (hypotyreóza, intolerance chladu, nemocné horní cesty dýchací cesty, trápí vás epilepsie, neurologické poruchy, máte otevřené rány, jste těhotné, jsou kontraindikací k takovému koupání. Pokud vám v tom v tomto ohledu nic nebrání, pár týdnů před vaším prvním pokusem, se začněte otužovat studenými sprchami. To vám pomůže zvyknout si na chlad. Sprchy by měly mít vodu o zhruba 10 stupních Celsia. Minimalizujete tím riziko tepelného šoku a otužíte své tělo, které na chlad připravíte i po psychické stránce.Začněte s tím pěkně pomalu, nejprve si dejte teplou koupel a poté postupně snižujte teplotu vody a postupně prodlužujte dobu sprchování ve studené vodě. Nejprve si ji nalijte pouze na nohy, pak na žaludek, hrudník, ruce a nakonec i hlavu. Chladivé koupele jsou nejlepší ráno, protože vás dokonale proberou, stimulují a regulují tělesnou teplotu.  K řece si vezměte plavky a dále pak boty do vody, velký ručník, čepici a rukavice, župan, prádlo na převlečení a karimatku. Noste volné oblečení a oblékejte se ve vrstvách. Před vstupem do vody se nezapomeňte zahřát. No a to nejdůležitější: "Nikdy neplavte sami”. 

Plavání ve studené vodě

Omezení existuje pouze ve vaší hlavě. Každý nejprve pociťuje nesnesitelné nepohodlí při pomyšlení, že za chvíli bude muset jít do plavek. Je to přirozené. Na druhou stranu vás to může i lákat. Otužíte si tělo, posílíte imunitu, zlepšíte si svůj krevní oběh, činnost srdce, podpoříte hubnutí a zpevníte svou pokožku. 

Stránky mohou obsahovat produkty určené pro starší 18-ti let.

Je mi více než 18.

Vstoupit
Odejít
Tvorba a pronájem eshopů BINARGON.cz