Jak vybrat ty správné tepláky

Tepláky jsou tento rok bezesporu tím nejoblíbenějším a nejvíce nošeným kouskem oblečení. Za jeho oblibu nemohou ani tak módní trendy, jako životní situace, s níž se musíme nějakým způsobem popasovat. Tepláky jsou oblíbené proto, že je můžeme nosit doma, do fitka, na sportoviště a klidně v nich můžeme chodit i běžně ven. 

 

První tepláky se na scéně objevily v roce 1920 a byly šedé. Představila je francouzská značka Le Coqc Sportif. V té době šlo o tepláky vyrobené z čisté bavlny. Vzhledem k ceně bavlny se však již v té době začala hledat ideální kombinace bavlny a syntetického materiálu. Nic pohodlnějšího doposud nikdo nevymyslel. První tepláky byly pytlovité kalhoty, které se podobaly pracovním kalhotám s širokým střihem, který umožňuje volný pohyb. Nikde netlačí, ani neškrtí. Dole byly stažené do gumy, v pase se stahovaly šńůrkou a gumkou. Tepláky si nejprve oblíbili sportovci a následně je začali nosit i trampové a výletníci. 

Jaké jsou dnes nejlepší střihy tepláků? 

 

Basic tepláky

Jde jednoduše o základní model, který by neměl chybět alespoň v jedné verzi v žádném šatníku. Zpravidla jde o černé nebo šedé tepláky, které se hodí ke všemu. 

Antifit tepláky

Tento typ tepláků se vyznačuje spadlým sedlem a postupně se zužujícími se kalhotami. Celkově jsou tyto tepláky upnutější a hodí se k nim proto oversize trička a mikiny. Spadlý sed je obvykle decentní, ale existují modely, které mají rozkrok až u kolen. 

Baggy tepláky

Baggy tepláky se vyznačují volným a extrémně pohodlným střihem. Hodí se k hiphopové módě. Někomu se ale mohou zdát jako oldschool. 

Výraznější tepláky s potiskem

Velmi oblíbené jsou v poslední době i pestrobarevné tepláky s různým potiskem a výraznými nápisy. Hodí se k nim pak barevné mikiny v jednoduchém provedení.

Stránky mohou obsahovat produkty určené pro starší 18-ti let.

Je mi více než 18.

Vstoupit
Odejít
Tvorba a pronájem eshopů BINARGON.cz