Jak vybrat sportovní láhev

Sportovní láhev patří k základnímu vybavení každého sportovce. Hodit se vám bude ať už vyrazíte do přírody, do fitness centra nebo jinam za sportem. Na trhu je ale široká nabídka různých lahví a vybrat tu správnou není vůbec snadné, když si jsou tolik podobné. Pro usnadnění jejího výběru tu pro vás máme článek, který by vám v tom měl pomoci.  

Před výběrem sportovní láhve si nejprve odpovězte na tyto otázky

Při výběru sportovní láhve je nutné si nejprve ujasnit, k čemu ji chcete používat a  jak často. Pak je také důležité vědět i v jakém prostředí ji budete mít, při jakých aktivitách a rovněž i, jakou tekutinu v ní budete uchovávat. Jak ji budete nosit a kolik vody si chcete brát. 

Láhev si vybírejte podle materiálu, z něhož je vyrobena

Láhve mohou být plastové, kovové i skleněné. Plastové jsou ponejvíce vyrobeny s polyethylenu a polypropylenu, kovové pak z nerezové oceli. Kovové láhve toho nejvíce vydrží, jsou ale těžší než plastové. Nicméně, ne zas o tolik. Skleněné láhve jsou zvenčí potažené silikonovou vrstvou, aby něco vydržely. Jsou ze všech nejtěžší. Nerezové a skleněné láhve jsou zdravotně nezávadné. Plastové láhve jsou nejvíce ošemetné. Kvalitní láhve jsou však bez zdraví škodlivých příměsí (tedy bez BPA, BPS, BPF, barviv, stabilizátorů, změkčovadel a ftalátů). 

 Objem láhve

Potom, co se rozhodnete, z čeho by měla být lahev vyrobena, zvažte její objem. Na trhu jsou láhve od 0,3 litru až po 1,5 litru. Větší láhev znamená větší variabilitu, ale také i větší váhu a potřebu většího prostoru. 

Otevírání a hrdlo lahve

Většina sportovních lahví je opatřena širokým šroubovacím závitem pro snadné napouštění vody. Některé mají i další způsob otevírání pro pití. Jde často o odklápěcí víko, které jste schopni otevřít jednou rukou. Takové jsou obzvláště bezpečné, pokud jsou opatřené pojistkou. Další možností je i brčko, což je velmi pohodlné pro pití při pohybu. Praktické jsou i lahve s výsuvným špuntem, které ocení hlavně cyklisté. Existují dokonce i lahve s kombinovaným otevíráním. 

 

Tvar lahve

Výběr tvaru láhve by se měla rovněž odvíjet od způsobu užívání, přepravy a napouštění. Může být kulatá štíhlá vysoká, kulatá široká a nízká, plochá nebo typ polní láhve. Užší se vejdou do cyklistických nosičů, širší jsou stabilnější a jsou dobré do batohu. Polní lahve jsou dobře skladné. 

 

A v neposlední řadě jsou tu i vychytávky, které váš výběr mohou rovněž ovlivnit. 

 

Stránky mohou obsahovat produkty určené pro starší 18-ti let.

Je mi více než 18.

Vstoupit
Odejít
Tvorba a pronájem eshopů BINARGON.cz