Jak si vybrat posilovací klec?

Posilovací klec, čili jinak také Power Rack, patří k oblíbeným posilovacím strojům. Je to určitě nejen pro svou univerzálnost, ale i proto, že je to ideální volba pro komplexní trénink. Díky cvičení v posilovací kleci se vám zvýší fyzická síla a výbušnost. Cvičí se v ní s volnou váhou. K základním cvikům patří třeba benchpress, military press, dřepy, mrtvý tah a další. 

 

Díky posilovací kleci můžete posilovat celé tělo

A to dokonce i ramena, hruď, nohy, stehna, břicho a hýždě. S činkou jste v ní schopni provést téměř každý cvik, tedy třeba dřepy, výpady, military press i mrtvý tah. V kleci se vám otevírají možnosti cvičení, kdy jste schopni provést i flat bench press nebo arm press. Posilovací klec se hodí do každé domácí posilovny. Místo spousty těžkých strojů se tak obejdete pouze s jednou klecí, kde můžete cvičit a posilovat celé tělo. Hodí se pro silový, crossfit, kalistenický i funkční trénink. 

 

Posilovací klec 

Posilovací klec je vybavena bezpečnostními háky, které umožňují zaujmout pozici pro cvičení ve správné výšce a odložit činku. Činkové tyče poskytují další prostor pro závaží, které se nepoužívaji při daném cviku. Stahovací tyč skvěle doplňuje trénink horních partií těla. Stabilní konstrukce pak poskytuje uživatelům větší jistotu a pohodlí během tréninku. 

Klec je poměrně velká, protože je až 2 metry vysoká. K dispozici jsou ve dvou typech. Jedno z nich nevyžaduje upevnění k podlaze nebo ke stěně a jsou ideální pro domácí použití, protože nevyžadují zásah konstrukce do místnosti. Ty druhé jsou připevněné k zemi nebo ke stěně a jsou ideální do profesionálních tělocvičen a fitness. 

 

Při výběru dbejte nejen na stabilitě a pevnosti klece, ale i na tom, jak vypadá. Cena by rozhodně neměla být tím hlavním faktorem výběru. Důležitá je prostě kvalita.

Stránky mohou obsahovat produkty určené pro starší 18-ti let.

Je mi více než 18.

Vstoupit
Odejít
Tvorba a pronájem eshopů BINARGON.cz