Jak si vybrat pánskou softshellovou bundu

V tomto článku se zaměříme na výběr té správné bundy na hory, tedy hlavně na módní pánské softshelly. Proč se zrovna tento typ bundy stal tak populární? Velký význam na tom má to, jak je vyrobena, protože má skýtat především vysoký komfort a ochranu před větrem a vlhkostí. Pojďme se na ně podívat blíže.

 

Co jsou softshellové bundy a proč se hodí na výlet do hor

Softshell je druh měkkého materiálu, který se vyznačuje vysokou větruodolností a paropropustností. Nejčastěji se tato látka používá jako svrchní část turistického oblečení, podle toho se ostatně i anglicky jmenuje. I když softshell není typickou nepromokavou látkou, dobře zpracovaná bunda dokáže do jisté míry ochránit vás před deštěm, a to díky vrstvě DWR. Jde o turistické oblečení, které vás chrání před větrem a zároveň poskytuje prodyšnost a tepelný komfort. 

Pánské softshellové bundy a voděodolnost

Bundy s membránou způsobují jistou voděodolnost. Je to velmi dobré řešení pro turisty, kteří se pohybují v proměnlivých podmínkách. Vodoodpudivost navyšuje i vodoodpudivá úprava DWR. Jde o speciální impregnaci, díky níž je materiál bundy voděodolný. Impregnace není tak efektivní jako membrána, ale i ona chrání před deštěm. Najdete ji u většiny softshellových bund. Její účinnost přitom klesá s počtem vyprání. Dále si všimněte označení TP, které se zaměřuje na tu správnou kombinaci voděodolnosti a prodyšnosti. TP50 není například určeno do extrémních povětrnostních podmínek, ale je ideální pro mírné až střední povětrnostní podmínky.

Stránky mohou obsahovat produkty určené pro starší 18-ti let.

Je mi více než 18.

Vstoupit
Odejít
Tvorba a pronájem eshopů BINARGON.cz