Jak si vybrat paddleboard

 Chystáte se na dovolenou k vodě a už se nemůžete dočkat až vyzkoušíte nějaké sporty? A už jste vyzkoušeli paddleboard? Je to unikátní způsob odpočinku, o němž věříme, že si ho zamilujete. Poradíme vám, jak si vybrat ten správný paddleboard. 

 

Jak si vybrat ten správný paddleboard

Paddleboardy se od sebe liší svou velikostí, pevností, výtlakem a dalšími konstrukčními parametry. Proto je vždy důležité si nejprve ujasnit, kde ho budete nejčastěji používat. Myšleno je tím jestli na klidné vodě, v mořských vlnách nebo k závodům. Každý z nich totiž potřebuje něco jiného. 

 

Allround paddleboard

Allround paddleboard sedne každému bez ohledu na zkušenosti. Prkno má kulatou tupou špičku a je dlouhé 300 až 330 cm a široké 75 až 85 cm. Jde o univerzální paddleboard, který je stabilní, odolný, skladný, ale také má malou podélnou tuhost a omezené konstrukční možnosti. 

Touring paddleboard

Touring Paddleboard umožňuje i několikahodinové výlety po vodní hladině. Je mnohem širší než allround paddleboard, také je delší, protáhlejší a má větší nosnost a výtlak. Špička jde do ostrého úhlu, aby kladla menší odpor. Tento paddleboard je stabilní a vhodný i pro více osob. Velmi komfortní a rychlý. Méně často se přetáčí. Není úplně vhodný pro malé děti a naprosté začátečníky. 

 

Wind paddleboard

Pokud máte rádi vodní sporty, bude se vám líbit wind paddleboard. Je ideální pro děti i začátečníky. Tvarově vychází z allroundu doplněn je ale o speciální středovou ploutev, která pomáhá držet směr, což se hodí hlavně v situacích, když plujete proti větru. Jde o kombinaci paddleboardu a windsurfu. Jsou to lepší modely vybavené skluzovou hranou. Má velkou nosnost a výtlak. Je velice komfortní. 

Yoga paddleboard

Pokud chcete na vodě také posilovat, zkuste si vzít na vodu yoga paddleboard. Má po stranách šikovně nainstalovaná madla. prkno je široké s hranatými konci a celkově je uzpůsobeno tak, aby mělo co největší výtlak a stabilitu. 

 

Závodní paddleboard

Pro vysoké výkony je ideální závodní paddleboard, race paddleboard. Jsou dlouhé 380 cm a široké 58 až 74 cm. Dokáží vyvinout opravdu vysokou rychlost. Velmi dobře drží směr. Mají velký výtlak a jsou pevné. Bohužel i velmi nestabilní. 

Wave paddleboard

Jak naznačuje anglický název, tento paddleboard využijete především tam, kde jsou velké vlny. Díky své prohnuté konstrukci a zableným bokům je paddleboard skvěle přizpůsoben plutí po vlnách. Díky tomuto tvarování na něm neztratáte balanc a rozbouřené vody si užijete na maximum. Tyto paddleboardy jsou stabilní, snadno ovladatelné a skvěle drží směr. Behodí se však na klidnou vodu, protože tam kladou příliš velký odpor a jsou pomalé. 

Rybářský paddleboard

Pokud byste si rádi zarybařili přímo z vodní hladiny, můžete. Nemusíte mít k tomu loď, postačí vám paddleboard. Rybářské paddleboardy se podobají touring paddleboardu, jsou jen výrazně širší a mají v balíčku spoustu praktických vychytávek pro rybaření, jako držáky, chladící boxy a sedačky s opěradlem. Skýtají rýbaři hodně místa. Jsou velmi stabilní. Mají protiskluzový povrch. Jsou velmi odolné a skvěle se ovládají. Jsou ale pomalejší. 

Stránky mohou obsahovat produkty určené pro starší 18-ti let.

Je mi více než 18.

Vstoupit
Odejít
Tvorba a pronájem eshopů BINARGON.cz