Jak si vybrat obruč na hooping

Obruče na hooping jsou větší a těžší než klasické dětské obruče. Kroužení s nimi je také mnohem jednodušší. Platí ovšem, že čím je obruč větší a těžší, tím se i pomaleji točí. To znamená, že máte více času na ni reagovat. 

 

Začátečníkům je proto doporučováno, aby začali s většími obručemi. Obruč na hooping vybírejte vždy podle toho, co od hoopingu očekáváte. Neexistuje jedna univerzální obruč, která by se hodila pro všechny. 

 

Zde jsou naše tipy: 

Pokud chcete začít s hoopingem, kdy se chcete v klidu naučit základy pro cvičení a tanec, přičemž cvičíte pouze občas a máte běžnou postavu, potřebujete fitness obruč o průměru 95 cm nebo taneční obruč o průměru 100 cm. Jestliže se ale moc nehýbete a máte silnější postavu, nebo chcete začít pomalu, bude pro vás lepší fitness obruč o průměru 100 cm. V případě, že jste naopak hodně drobná a aktivní, bude pro vás nejlepší taneční obruč 90 nebo 95 cm. V případě, že chcete hlavně cvičit a už občas cvičíte a máte běžnou postavu, bude se vám dobře pracovat s obručí fitness 95 cm. Pokud se moc nehýbete a vaše postava je silnější, sáhněte po fitness obruči o průměru 100 cm. V případě, že se chcete zaměřit na cvičení základních triků mimo tělo a tanec, bude pro vás nejlepší taneční obruč 95 cm v průměru, pokud chcete pomalejší obruč i do pasu. Jinak v případě rychlejší obruči sáhněte po taneční “devadesátce”. 

Hooping ideální kardio cvičení

Hooping je jednoduché kardio cvičení, s nímž je ještě i ohromná zábava. Vypadá snadně, ale zas tak snadné to není. Vyžaduje trochu cviku. Spálíte u něj spoustu kalorií a posílíte si u něj i své svaly. Zapojují se i vnitřní svaly, především pánevní dno a posilujete si celý střed těla. Je to rovněž i skvělý nástroj k uvolnění přebytečné energie a stresu. Výsledky navíc vidíte velmi rychle.

Stránky mohou obsahovat produkty určené pro starší 18-ti let.

Je mi více než 18.

Vstoupit
Odejít
Tvorba a pronájem eshopů BINARGON.cz