Jak si vybrat košili?

Umíte si vybrat tu správnou košili? Většina mužů si totiž pořizuje o jedno až dvě čísla větší. To není však rozumné. Košile pak dobře nesedí. Při výběru košile by se pánové měli řídit hned několika zásadami. 

Změřte si obvod krku

V prvé řadě je nutné vědět, jaká je ta správná velikost. To zjistíte po změření obvodu krku. Za pomocí krejčovského metru změřte obvod krku pod úrovní ohryzku. Mezi metr a krk př měření vstrčte jeden prst, abyste si nevybrali příliš těsnou košili, která vás po zapnutí bude škrtit. Obvod, který zjistíte, vám ukáže velikost košile. Čili obvod krku 43 je i stejnou velikostí, číslem, které byste měli hledat na košili. 

S měřením pak pokračujte v oblasti hrudníku a pasu

Obvod krku však pro pořízení dobře padnoucí košile nestačí. Důležitý je i obvod hrudníku a pasu, protože ty určí ten správný střih košile. Obvod hrudníku měřte pod pažemi okolo prsou a pas měřte v úrovni pupíku. Zde žádnou mezeru již nedělejte. K zjištěnému číslu je nutné připočíst rezervu asi 10 centimetrů a podle výsledného čísla potom hledejte střih košile (klasicky střiženou, čili rovnou, vyštíhlenou, silně vyštíhlenou  nebo ultra vyštíhlenou. 

Metr ještě neodkládejte

Aby vám košile skutečně sedla, potřebujete kromě všech obvodů znát i délku rukávů. To proto, abyste si náhodou nepořídili padnoucí košili s krátkými nebo naopak příliš dlouhými rukávy. Měří se od ramene k okraji rukávu a pak dále od podpaží k okraji rukávu. Pokud si to však chcete usnadnit, řiďte se celkovou výškou nositele košile. V případě, že jste průměrné velikosti, potřebujete standardní délku rukávu. Muži vysocí 187 centimetrů potřebují již však prodlouženou délku rukávu. Muži s výškou okolo dvou metrů již potřebují extra prodloužený rukáv. Muži s výškou okolo 170 centimetrů pro změnu potřebují košili se zkráceným rukávem. 

Stránky mohou obsahovat produkty určené pro starší 18-ti let.

Je mi více než 18.

Vstoupit
Odejít
Tvorba a pronájem eshopů BINARGON.cz