Jak si vybrat dobrý spací pytel

Výběr toho správného spacího pytle je důležité, zvlášť pokud plánujete strávit noc v terénu. Při výběru spacáku je vždy nezbytné nejprve zvážit, v jakých podmínkách ho chcete používat. Je to totiž významný prvek cestovního vybavení, který určuje tepelný komfort a pohodlí během spánku. Pečlivě proto vybírejte jeho strukturu a parametry. 

 

Obálkové spací pytle 

Obálkové spací pytle je možné použít místo deky nebo přikrývky. Jsou celopropínací a některé modely se dají kombinovat s dalším spacím pytlem. Poskytují uvnitř mnoho prostoru a umožňují pohodlný spánek bez omezení pohybu. 

 

Spací pytle typu mumie

Spací pytle typu mumie lépe odpovídají tvaru lidského těla. Jejich velkou výhodou je i to, že po jejich sbalení zaberou méně místa. Je to dobrá volba, pokud očekáváte vysoký teple ný komfort. Umožní vám rychle se uvnitř zahřát a snáze se v něm udržuje správná teplota. Nevýhodou je pak menší volnost pohybu než u předešlého typu spacího pytle. 

Dále je možné spací pytle rozdělit do 4 skupin

Přístřeškové pytle

Jde o nejjednodušší typ syntetického spacího pytle, který je nejen lehký, ale i ve složeném stavu zabírá málo místa. Existují takové obálkové i mumiové spacáky. Tyto spacáky jsou určeny pro spaní uvnitř, v přístřešku, kde teplota neklesá pod 15 stupňů Celsia. 

Letní/dvousezónní spacák

Tyto teplotní spacáky mají teplotní rozsah 2 až 7 stupňů Celsia. 

Třísezónní spací pytel 

Nejběžnější typ spacího pytle, který si lidé i nejvíce kupují. Má často kapuci s lemem a vhodnou tepelnou vrstvu. 

Čtyřsezónní/zimní spacák 

Většinou se jedná o vypasované spací pytle mumiového typu s dobře zateplenou kapucí se stahovací šňůrkou a silnou termovrstvou. Tyto spacáky by měly poskytnout teplo až do -13 stupňů Celsia. 

Stránky mohou obsahovat produkty určené pro starší 18-ti let.

Je mi více než 18.

Vstoupit
Odejít
Tvorba a pronájem eshopů BINARGON.cz