Jak si vybrat cyklistické boty

Mysleli jste si, že pro jízdu na kole vám stačí dobré kolo, kvalitní helma a možná ještě i rukavice nebo chrániče kolen a to je pak vše? Málokdo si uvědomuje, že pro pohodlí a bezpečnost při jízdě na kole je velmi důležitá i cyklistická obuv. 

Jaké cyklistické boty jsou ty nejlepší? 

Většina lidí nosí pohodlné sportovní boty. To není vyloženě špatně, ale pokud si skutečně chcete užít jízdu, chce to jiné boty. Pokud denně nezdoláváte velké vzdálenosti, zvládnete to i v teniskách. Je však dobré zvolit ty správné boty podle typu jízdy, aby byly co nejpohodlnější a nejlépe přilnavé. Pokud jezdíte pravidelně dlouhé vzdálenosti, zvažte nákup speciálně přizpůsobených bot. Pedál bez tuhé podrážky, tkaničky nejsou zrovna ideální pro jízdu na kole. Stejně, jako si kupujete cyklistické oblečení, kupte si k němu i cyklistickou obuv. Jednou z nejdůležitějších otázek při nákupu cyklistických bot je to, zda by boty měly mít zacvakávací systém nebo ne. Podle všeho je to ale dokonce nutné při jízdách na velké vzdálenosti. Výrazně to zvyšuje rychlost a komfort z jízdy. Pokud však budete jezdit po městě, nemusí to být zrovna ideální. Naštěstí dnes mnoho bot je univerzálních a má podrážku, kterou je možné použít jak do zacvaknutí, tak i bez něj. Dobré řešení je rovněž vybrat si obuv se speciální objímkou, která vám umožní instalovat zarážky. Toto řešení se jeví jako nejlepší. 

Univerzální cyklistické boty

Univerzální cyklistické boty jsou takové, kde se pojí efektivní ježdění s možností každodenní chůze. V tom případě pak stojí za zvážení pořízení si cyklistické a turistické obuvi nebo ještě lépe, jedné obuvi, která tyto obě vlastnosti kombinuje. Je sice pravdou, že se pro jízdu se zacvaknutím nehodí, pokud jezdíte po městě, tak to příliš nevadí. 

 

Stránky mohou obsahovat produkty určené pro starší 18-ti let.

Je mi více než 18.

Vstoupit
Odejít
Tvorba a pronájem eshopů BINARGON.cz