Jak si vybrat brýle podle tvaru obličeje - znali jste tento způsob?

Pro mnoho lidí je výběr brýlí obtížnější než sladění dokonalého klobouku nebo džín. Obroučky brýlí jsou tak různorodé, že není jasné, na co se u nich zaměřit. Nicméně, existuje přece jen několik pravidel, které vám pomohou vybrat si perfektní brýle pro váš tvar obličeje. Chcete je znát? 

 

Jak vybrat brýle podle tvaru svého obličeje? 

Proč je vůbec důležité brýle sladit s tvarem obličeje? Je to jednoduché, protože brýle nejsou pouze věcí, která zlepšuje váš zrak, ale také důležitým aspektem související s vaším vzhledem. A brýlové obruby mohou člověka zatraktivnit, ale také při jejich špatném výběru mohou způsobit, že budete vypadat nejenže nepěkně, ale i staře nebo smutně. 

Ne všechny brýlové obruby jsou vhodné pro každého. Brýle mají ladit s obličejem, jeho tvarem, stylem i make-upem. 

 

Jak poznat ty pravé? 

Postavte se před zrcadlo a zkuste na něm rtěnkou obkreslit obrys vašeho obličeje. Podle tvaru, jaký vznikl. můžete usoudit, kestli je váš obličej trojúhelníkový, podlouhlý, hranatý nebo kulatý. Trojúhelníkový obličej si rozumí s měkkými, světlými, oválnými nebo kulatými tvary brýlových rámů. Kulatý obličej vypadá nejlépe s hranatými rámky. Oválný obličej si může dovolit cokoliv. Čtvercový obličej potřebuje rámečky, které jeho rysy změkčí a zjemní, tedy zaoblené obruby s tmavším vrškem a světlejším spodkem. 

 

Pozor si dejte i na styl brýlových rámečků. Někomu se líbí hlavně černé, což je typicky klasicky elegantní řešení, ale také tak trochu nuda. Podobně je to s bílými a šedými rámečky. Pokud chcete něco více elegantnějšího, zkuste rámečky s prvky stříbra nebo zlata. Budou to hotové šperky. Pokud má někdo rád sportovní styl, budou mu více sedět barevné rámečky se zajímavými stranicemi. Takovým pak budou slušet sportovní soupravy, bundy a kšiltovky

 

Při výběru si všímejte také barvy pleti a ještě více barvy očí. Hnědé oči si skvěle rozumí se světlejšími odstíny, které vytváří kontrast. Ideální proto jsou béžové nebo špinavě bílé rámečky. K zeleným očím se velmi dobře hodí obroučky v odstínech zlata nebo hnědé. Modrým očím potom svědčí přírodně laděné rámečky v hnědých, šedých a oranžových odstínech.

Stránky mohou obsahovat produkty určené pro starší 18-ti let.

Je mi více než 18.

Vstoupit
Odejít
Tvorba a pronájem eshopů BINARGON.cz