Jak se obléct na squash

Squash je halovým sportem, který můžeme provozovat kdykoliv v průběhu roku. Lidé  jej nejvíce vyhledávají v zimním období, kdy počasí venkovním sportovním aktivitám příliš nepřeje. Proč hrát squash a co si do haly obléct? 

Proč hrát squash? 

Důvodů proč hrát squash je mnoho. Hra squash rozvíjí obratnost, zlepšuje koordinaci ruky a oka, vyžaduje ohebnost, podporuje koncentraci, zrychluje vás, zvyšuje vaše sebevědomí, posiluje mentální schopnosti, zbavuje stresu a pomáhá vám rozšířit vaše kontakty. 

Co si na sebe obléct? 

Jde o dynamický sport, plný sprintů, otoček a výskoků. Rychle se vám u něj rozproudí krev. Rychle se při něm tedy zahřejete. Důležité je proto mít na sobě pohodlné oblečení, které vám poskytne maximální volnost v pohybu. Mělo by jít o oblečení, které vám zajistí kvalitní odvětrávání a ochlazování těla. Vhodnými kousky oblečení jsou proto kraťasy, dlouhé kalhoty, funkční trička, tílka a topy. Ženy si mohou obléct šortky a tričko, ale klidně si mohou dovolit obléct si sportovní sukýnku nebo sportovní šaty. 

 

Doby, kdy na kurtech byly dány limity v barevném výběru, jsou již dávno pryč. Dnes si můžete vybrat z těch nejrůznějších barevných souprav. Nezapomeňte si vzít dvoje ponožky, ochrání vás před puchýři. 

Nepodceňujte boty

Pokud chcete hrát squash, neobejdete se bez sportovních bot. Ty vám musí skvěle padnout. Musí být také lehké, pevné a měkké. Jde o halové boty, které musí dobře držet na podlaze. Nesmí mít přitom černou podrážku. Od věci není ani vybírat si boty s ohledem na jejich ortopedickou konstrukci. Dobré je, když má gelovou výztuž. Ochrání vaše nohy i záda. 

 

Stránky mohou obsahovat produkty určené pro starší 18-ti let.

Je mi více než 18.

Vstoupit
Odejít
Tvorba a pronájem eshopů BINARGON.cz