Jak se obléct na pohřeb

Co si budeme povídat, pohřby nepatří zrovna k událostem, které by člověk vyhledával. Nevyhne se jim však. Proto bychom měli být i na takové neveselé okamžiky v životě náležitě připraveni. Vyhneme se tak ještě většímu trápení.  

 

Neveselou atmosféru pohřbu byste měli respektovat, a proto byste si měli na něj vzít i vhodné oblečení. To by mělo být konzervativní a tmavé. Na pohřeb se nehodí ani nějaké výrazné doplňky. Čím méně, tím lépe. Rodina si dokonce může v některých případech vyžádat i určitou barvu oblečení nebo určitý typ oblečení. Berte přání rodiny a zesnulého v potaz, respektujte to, snažte se jim vyhovět. Je to velmi důležité. 

Tradičně by mělo být oblečení na pohřeb černé nebo alespoň tmavé. Vhodnou barvou je i šedá nebo námořnicky modrá, noční modrá nebo grafitová. V každém případě se vyhněte jasným barvám. Vůbec tou nejhorší volbou je oblečení v červené, jasně modré, oranžové nebo žluté barvě. Ty jsou na pohřbu vysloveně urážející. Obléct si je můžete pouze v případě, že vás o to rodina požádá a je to tedy přání rodiny nebo zesnulého. 

Pokud není jinak určeno, buďte formální. Oblečte si takové oblečení, jaké byste si vzali na pracovní pohovor, nikoliv oblečení do klubu. Vhodnou volbou je černý nebo tmavě šedý oblek, kravata, kalhoty tmavé barvy. Knoflíčky by měly být rovněž tmavé. 

Ženy by měly mít na sobě delší šaty nebo sukně. Vyhněte se příliš přiléhavým modelům. Dobrou volbou je tmavý kostýmek, tmavé kalhoty i tmavá halenka. Vyhněte se krátkým rukávům, a to i v tom neparnějším létě. Vyřešit to však můžete s použitím tmavé šály nebo přehozu. Vyhněte se vzorům. Zvolte formální ale praktické boty. Kravata by se měla držet pěkně při zdi. Nepřehánějte to ani s make-upem. Ze šperků si můžete dovolit perly, jemný řetízek, náušnice a nenápadný náramek. Nic výrazného, blýskavého a velkého. 

 Při oblékání zohledněte počasí. Vezměte v úvahu i to, zda se pohřeb bude konat venku a jestli je zde možnost, že by mohlo pršet. Pak nezapomeňte na deštník, který by však měl být rovněž v tmavém provedení. Do chladného počasí sáhněte po tmavém kabátu, případně bundu.

Stránky mohou obsahovat produkty určené pro starší 18-ti let.

Je mi více než 18.

Vstoupit
Odejít
Tvorba a pronájem eshopů BINARGON.cz