Jak se obléct na běh v zimě

Běhání v zimě může být výzvou, ale pokud budete správně připraveni čelit nízkým teplotám, srážkám nebo kluzkému povrchu, můžete si ho užít. Důležité je se správně obléct, abyste neprochladli, ale ani se nepřehřáli. 

V zimě kompletujeme běžecké oblečení 

Mráz, nárazový vítr, déšť a sněžení, hrbolatý, ojíněný nebo mokrý povrch, to jsou nelehké podmínky, na které je nutné vybrat si správné oblečení. Přestože počasí v nejchladnějších měsících roku obvykle spíše svádí sedět za pecí, místo k odchodu z domu, opravdoví milovníci běhání se počasím nenechají odradit ani v tom nejhorším počasí. Ostatně, taková aktivita je tím nejlepším způsobem, jak si budovat imunitu, otužovat se, pracovat na své kondici a dechové efektivitě. Pokud se tedy rozhodnete běhat i v zimě venku, potřebujete si sehnat teplý a pohodlný sportovní úbor. 

 

Nejlepší je samozřejmě vrstvení. Oblečení by mělo být vyrobeno z moderních inovativních tkanin, které udržují teplo a zajišťují dobrou tepelnou izolaci. Pokud budete trénovat v dešti, investujte do kvalitní běžecké sportovní bundy z voděodpudivého materiálu. Potřebujete i zimní sportovní doplňky, které ochrání ruce, krk, uši a dutiny před chladem. 

Sportovní termooblečení 

Nemusíte na sebe soukat několik vrstev bavlněného oblečení v němž vám bude nedobře. Vyberte si termo oblečení. Tepluvzdorné oblečení je pružné, neomezuje v pohybu a díky speciálním technologiím poskytuje dobrou tepelnou izolaci. Zateplené tričko klasického střihu s dlouhým rukávem a hřejivé zateplené legíny jsou ideální pro zimní běhání. Jde o dobrou investici, která vám poslouží dlouhé roky. 

Zimní běžecká kniha - kterou si vybrat? 

Na termotriko v teplejších a slunečných dnech si můžete obléct mikinu se stojáčkem ze sportovní látky s hřejivou podšívkou. Dobrá je i prošívaná vesta, která vám unožní pohybovat pažemi v plném rozsahu a zároveň vás ochrání před mrazem a náporem chladného větru. Chybět však nesmí ani běžecká bunda. V zimě poslouží lehká nepromokavá sportovní bunda s kapucí, která vydrží i v dešti. Rozhodně neběhejte v běžné bundě. Při běhání stoupá tělesná teplota a v péřové bundě, ale i v jiné běžné bunde se přehřejete a pak se nachladíte. To je velmi častá chyba začínajících běžců. 

Dobrá běžecká obuv je základ 

Dobrá obuv v zimě zabrání promrznutí i přehřátí. Důležité je ale zajistit si bezpečnost. Bez ohledu na to, kde běháte, přizpůsobte typ obuvi typu povrchu. V nejchladnějších měsících může být kluzký, hrbolatý, tvrdý, bahnitý. Jen tak ochráníte své klouby před vážným poraněním. Vybírejte si k tomu zimní běžecké boty s velmi dobrým pružným tlumením a pevnou nášlapnou podrážkou, která vám zajistí optimální přilnavost.

Zimní běžecké doplňky

Neběhejte v zimě bez čepice, komínku na krk, rukavic a teplých kotníkových sportovních ponožek.

Stránky mohou obsahovat produkty určené pro starší 18-ti let.

Je mi více než 18.

Vstoupit
Odejít
Tvorba a pronájem eshopů BINARGON.cz