Jak se obléct na balet

I když by se zdálo, že jde o známou věc, stále se v tom chybuje. Řada lidí se na balet vydává v ledasčem, co našli ve své skříni. Do divadla byste se přitom měli vydat vždy ve společenském oděvu. Je přitom jedno, zda se jedná o hru, operu nebo balet. Pokud nechcete být za burany, měli byste znát alespoň základy ve společenském odívání. 

Rozdíl je ve stylizaci oděvu. Něco jiného se hodí na premiéru, něco jiného na operu a něco odlišného je zase vhodné do lokálního divadla. Chápeme, že vyznat se v tom není jednoduché, a proto se vám pokusíme blíže definovat, co je vhodné na sebe vzít právě zrovna na balet. 

Do divadla nebo na balet

Zatímco na činohru si můžete dovolit vzít si pouze košili, na balet byste měli správně vyrazit ve velké večerní róbě. Vhodnou verzí jsou rovněž i šaty po kolena, sukně ve stejné délce, jež jsou doplněny elegantní halenkou. Nepodceňujte ani boty. Ženy by měly sáhnout nejlépe po lodičkách na podpatku. Proč je takovéto oblékání nutné? Je tomu tak proto, že i balet patří k příležitostem, kde můžete ukázat, kým jste a jaké je vaše společenské postavení. 

Kdy můžete jít oblečeni méně slavnostně

Na modernu, čili scénický tanec, můžete přijít oblečeni skromněji. Na rozdíl od klasického baletu postačí, když si obléknete černé šaty, vezmete obyčejnou kabelku a pánové si mohou dovolit jít v kalhotách a košili. 

Jak by se na balet měli obléct muži

Pánové by na balet měli přijít v tmavém obleku, jednobarevné košili a černých šněrovacích botech s černými ponožkami. Opomenout nesmíte ani kravatu, která by měla ladit s barvou košile

 

Společensky by měly být oblečeny i děti. Náleží to k etiketě i k výchově společenského chování. Děti jsou obvykle rády, že se mohou proměnit v princezny a prince. Umocní to jejich zážitek z představení a podpoří to dojem výjimečnosti večera.

Stránky mohou obsahovat produkty určené pro starší 18-ti let.

Je mi více než 18.

Vstoupit
Odejít
Tvorba a pronájem eshopů BINARGON.cz