Jak prát silonky, punčochy a punčocháče

Ti, kdo nosí silonky a punčocháče ví, jak je snadné je zničit. Pokud je musíte nosit každý den, musíte se o ně rovněž i náležitě starat. Praní však samo o sobě je velkou hrozbou pro veškeré punčochové zboží. Pokud si ale dáte pozor na pár věcí, zničení se obávat nemusíte ani po několika vypráních. 

Jak často bychom měly punčochové zboží prát? 

Byť to tak mnoho lidí nedělá, ve skutečnosti byste měly punčochové zboží prát stejně často jako spodní prádlo a ponožky. Platí to obzvlášť v teplých dnech, když se mnohem více potíme. Perte je po každém nošení a to i přesto, že jste je na sobě měly jen chvíli. Punčochy se silikonovým páskem rozhodně perte po každém nošení, protože kožní šupiny ulpívají na silikonovém pásku a při druhém oblečení již dobře nedrží. 

Jak prát silonky, punčochy a punčocháče? 

Punčochové zboží doporučujeme prát vždy ručně. Je to prostě nejlepší. Do pračky můžete vložit jen neprůhledné punčocháče, rozhodně tam nepatří jemné a drahé punčocháče

Prát ho můžete spolu s dalším spodním prádlem. Perte podle barvy. Buďte však opatrní, protože je mohou zničit háčky, kamínky i jiné ozdoby. Perte je ve vlažné vodě o teplotě do 40 stupňů Celsia a pouze v dětském šamponu nebo saponátu určeném pro jemné nebo spodní prádlo. Punčocháče v žádném případě nedrhněte, pouze jemně promněte v rukách. Nejvíce se věnujte šlapkám. Potom je nechte vymočit asi 15 minut. Nakonec je důkladně propláchněte, zbavte pracího prášku. Vodu z punčoch vymačkejte, neždímejte, neotáčejte je. Pověste je na sušák bez použití kolíčků. Položit je můžete i na ručník a sušit je na plocho. Nikdy je nedávejte na sluníčko nebo k jinému tepelnému zdroji. To by je mohlo zničit.

Stránky mohou obsahovat produkty určené pro starší 18-ti let.

Je mi více než 18.

Vstoupit
Odejít
Tvorba a pronájem eshopů BINARGON.cz