Jak prát podprsenky

Podprsenky nejsou levné, a už jen proto je záhodno, aby pokud možno co nejdéle vydržely. K tomu však nedojde bez té správné péče. Je přitom jedno, zda se jedná o luxusní kousky nebo o praktické kousky.

 

Základem dobré péče je sáček na praní

Jde o sáček vyrobený z jemné síťoviny. Tento sáček se užívá k ochraně před zamotáním podprsenky do ostatního prádla. Obal však nechrání pouze podprsenku, ale i pračku před případnou uvolněnou kosticí. Pytlík rovněž zabraňuje trhání jemné látky a krajky. Pozor, tyto vaky neslouží k praní vyztužených podprsenek, na ně je zapotřebí užít speciální pouzdro ve tvaru míčku. Takový ochranný obal zabrání deformaci košíčků. Pakliže takové chrániče nemáte, měli byste podprsenky prát pouze ručně.

Jak prát podprsenky

V případě, že budete podprsenky prát v pračce, perte je maximálně na 30. Zvolte ten nejšetrnější program, jaký vaše pračka má. Jde obvykle o ruční praní. Podprsenky přitom nikdy neždímejte. K praní užívejte pouze prostředek, který je určen pro praní jemného prádla. V žádném případě nepřidávejte aviváž, ničí totiž elastické materiály. Světlé podprsenky perte se světlými a tmavé zase s tmavými.

Nejvíce šetrné je praní v ruce

Ty nejluxusnější podprsenky a samozřejmě i takové, které to mají napsáno na štítku, perte ručně. K ručnímu praní potřebujete dostatečně velkou nádobu, aby se v ní vaše podprsenka zcela potopila. Naplňte ji teplou vodou, ale pozor, nikoliv však horkou, do vody přidejte jemný prací prostředek. Podprsenku ponořte do lázně, párkrát s ní zašplouchejte a nechte působit alespoň 10 minut. Pak vodu vylijte a napusťte čistou vodu. Promněte podprsenku ve vodě, odstraňte z ní prášek. Chovejte se však šetrně. Podprsenku neždímejte, nekruťte! Jakmile myslíte, že j podprsenka je čistá, vyndejte ji z vody a vymačkejte z ní vodu.

Jak sušit mokrou podprsenku

Podprsenky nesušte v sušičce a nežehlete. Nevystavujte je na přímém slunci. Mokré podprsenky ideálně volně rozložte na rovný nesavý povrch a nechte uschnout. Pokud ji chcete pověsit, můžete, ale ne za ramínka. Zvolte raději jeho střed. Pak podprsenku pověste na sušák anebo přes židli. Dávejte si pozor, abyste přitom nepromáčkly vyztužené košíčky. Jakmile se totiž jejich výplň zlomí, už se vám to nikdy nepodaří napravit.

Stránky mohou obsahovat produkty určené pro starší 18-ti let.

Je mi více než 18.

Vstoupit
Odejít
Tvorba a pronájem eshopů BINARGON.cz