Jak prát barevné oblečení - iks odborných způsobů

Máte šatník plný barevného oblečení? To je naprosto normální. Nejspíše v každém dámském šatníku najdete barevný mišmaš. Nejčastěji jde o světlé, tmavé a pestrobarevné oblečení. Jenže to je nutné pravidelně prát. A teď přichází ten správný dotaz: “ A víte, jak ho správně prát, aby neztratilo svou intenzitu barev?” Povíme vám, jak na to. 

 

Nejprve oblečení správně roztřiďte 

Před vypráním své oblečení především roztřiďte. Ptáte se proč je to důležité? Protože to tmavší obarví to světlejší oblečení a tmavší zároveň vybledne. Jiné potom zešedne nebo se jednoduše opotřebuje. Pokud chcete mít oblečení dlouho jako nové, základem je správný způsob praní, tedy i jeho třídění před vypráním. Jak ho ale správně roztřídit? Utvořte si hromádky, kde bude žlutá, oranžová, broskvová a lososová. Spolu můžete prát také tmavě modrou s tmavě zelenou a tmavě fialovou. Jiné zelené, modré, mořské nebo tyrkysové oblečení by se mělo prát samostatně. Růžové a červené oblečení můžete prát pohromadě, ale v žádném případě ho nemíchejte s jinými barvami. Černobílé kousky perte samostatně. Dejte si pozor na nové oblečení, protože právě to během několika prvních praní může uvolňovat barvu. 

Jak prát barevné prádlo, aby nebarvilo 

  • Pokud chcete učinit preventivní opatření proti zabarvení oblečení, perte oblečení naruby. Oblečení totiž bledne nejen z důvodu, že pouští barvu samo o sobě, ale také i při tření o jiné nebo o stěny bubnu. 
  • Aby prádlo nepouštělo barvu, vymáchejte ho v octě. Jde o starý, ale osvědčený recept našich babiček. 
  • Používat také můžete speciální utěrky, které při praní absorbují uvolněná barviva. Nicméně, i tak prádlo musíte roztřídit. 

Jak prát barevné prádlo, aby si uchovalo svou barvu? 

Zkontrolujte si štítky na oblečení a perte ho podle instrukcí na nich uvedených. Barevné prádlo perte v pracích prostředcích pro ně určených. Používejte k tomu prací kapsle nebo gel, jsou pro barevná vlákna nejšetrnější. Nesušte ho na slunci.

Stránky mohou obsahovat produkty určené pro starší 18-ti let.

Je mi více než 18.

Vstoupit
Odejít
Tvorba a pronájem eshopů BINARGON.cz