Jak pečovat o zimní boty

Zimní boty toho musí dost vydržet. Jde o velmi zatěžovanou obuv. Působí na ně déšť, sníh, bláto, sůl a další posypové materiály. Nejen proto, aby boty vypadaly pěkně, je proto nutné, se o ně náležitě starat. 

 

Dříve než někam v nových botech vyrazíte, nejprve je pořádně impregnujte. A dále je impregnujte vždy jednou za 4 až 6 týdnů. 

Péče o kožené zimní boty

Kožené zimní boty nečistěte chemicky. Obvykle vystačí, když je otřete vlhkým hadříkem. Sůl z bot odstraňte, co nejdříve. Zkuste to nejprve vlhkým hadrem a pak boty osušte a pokud nebudete úspěšní, zkuste to s naředěným octem s vodou v poměru 3:1. Kožené boty nedávejte schnout na topení. Zničily by se. Spíše je vycpěte novinami a sušte je při pokojové teplotě. 

Hladká useň

Z hladké usně je řada kozaček. Patří k těm nejnošenějším materiáům vůbec. Ty je nutno ošetřovat krémem a voskem. Vyleští povrch, oživí barvu a zabraňuje tvorbě skvrn a usazování nečistot. Potom boty naimpregnujte. Nečistoty odstraňujte suchým hadříkem. Boty by měly být krémovány jednou za týden až dva týdny. 

Péče o semišové boty

Semišové zimní boty jsou poměrně náročné na údržbu. Potřebují častou a pravidelnou impregnaci. Hodí se na ně vodotěsné přípravky. Nečistí se vodou, ale s pomocí pryžových a krepových kartáčků. Proti soli fungují v tomto případě speciální přípravky. Mastné skvrny můžete odstranit směsí jedlé sody a mléka. Ani semišová obuv nepatří na topení. Mokrou obuv nečistěte hned, počkejte, až uschne. 

Jak zimní boty impregnovat

Impregnace se obvykle prodává v podobě spreje. Vždy vyberte tu správnou podle materiálu bot. Sprej se pak nanáší ze vzdálenosti zhruba 30 centimetrů. Po nanesení nechte zaschnout. 

Vnitřek bot

Vnitřek bot nepodceňujte. I v zimě se nohy potí. Ošetřujte je proto pravidelně antibakteriálním sprejem, jenž aplikujte jednou až dvakrát do týdne do bot. Vhodné je i používání antibakteriáních  a protizápachových vložek do bot. Pokud vás trápí skutečně velký zápach,pomoci může jedlá soda, kterou nasypete do bot a necháte ji přes noc působit. Proti plísním do bot můžete nastříkat i octovou vodu.

Stránky mohou obsahovat produkty určené pro starší 18-ti let.

Je mi více než 18.

Vstoupit
Odejít
Tvorba a pronájem eshopů BINARGON.cz