Jak pečovat o hedvábné spodní prádlo

 Hedvábné spodní prádlo je příjemným luxusem. Prádlo vyniká svou měkkostí i leskem vlákna. Hedvábí má navíc i skvělé vlastnosti. Je třeba dobře prodyšné, chladí i chrání před prochlazením. Hedvábí však vyžaduje mnohem větší péči než běžné tričko. 

 

U péče o hedvábí je nutné být obezřetný a postupovat vždy podle toho, co řekne výrobce. Některé hedvábné spodní prádlo by třeba nemělo být vůbec ponořeno do vody. Týká se to třeba v případě korzetů. Hedvábné korzety proto vyžadují speciální čištění. Čistit byste je proto měly nikoliv doma, ale vždy jen u profesionálů, tedy v čistírně. Pokud tak neučiníte, hrozí, že byste své hedvábí jednou pro vždy poškodili. 

Praní v pračce

Pokud je praní hedvábí možné, i zde byste měli dávat pozor. I takové prádlo by mělo být práno jen ručně. Zvlášť to platí, pokud jde o skutečné drahé hedvábí, Takové by skutečně nemělo být v žádném případě práno v pračce. Takové spodní prádlo je příliš drahé a jemné, abyste to riskli a zkoušeli, zda ho v pračce nezničíte. 

Pokud hedvábné spodní prádlo nepatří k tak luxusním a vy si ruční praní skutečně nemůžete dovolit, perte ho ideálně samostatně, když je nejhůře tak s oblečením stejné barvy a pouze ve speciálním pytli určeném pro praní hedvábného spodního prádla. K praní také použijte vhodný prací prostředek, ideálně takový, který je určen na praní hedvábí. Program pračky měl být nastaven na co nejjemnější, pokud nemáte přímo program na praní hedvábí, tedy takový s nízkou teplotou a malým počtem otáček, bez ždímání. 

 

Stránky mohou obsahovat produkty určené pro starší 18-ti let.

Je mi více než 18.

Vstoupit
Odejít
Tvorba a pronájem eshopů BINARGON.cz