Jak nosit podvazkové pásy

Podvazkové pásy jsou dnes kouskem oblečení, které nosí vesměs pouze ženy. A to tedy i přes tu skutečnost, že i dnes existují podvazkové pásy pro muže. Mají to dnes sice těžké, když existují punčocháče, ale stále jsou u řady žen velmi oblíbené a vyhledávané. Přece jen jsou mnohem svůdnější, smyslnější, ženštější a elegantnější, než klasické punčocháče. 

 

Co jsou to vlastně podvazkové pásy? 

Podvazkové pásy, nebo také podvazky, jsou zajímavým doplňkem patřícím do kategorie spodního prádla. Nosí se k tomu, aby na svém místě držely punčochy. Vyrábí se z různých materiálů. Mohou mít proto různou podobu. Variabilita však není pouze v barvách, ale i v jejich zdobnosti. Typické pro ně je, že mají jeden široký pruh látky vedoucí okolo pasu, z něhož vychází čtyři tenčí pružné pásky, které mají za úkol držet punčochy v polovině stehen. Pásy jsou dlouhé zhruba 5,1 až 10,2 cm. Některé pásy je mají nastavitelné. Na jejich konci je klip pro připevnění punčoch. V zadní části pásu, jenž je v pase, je umístěno zapínání podobně jako u podprsenky. Žena si tak může přizpůsobit velikost. 


Stručná historie podvazkových pásů

Velmi dlouho podvazkové pásy byly pouze sešitým plátnem se švy. Kdysi byly rovněž i nezbytným doplňkem, protože zde nebyla žádná jiná možnost, která by punčochy udržela nahoře. Vše se změnilo teprve až v roce 1939, kdy Du Pont vyrobil první pár nylonových punčocháčů. Velmi rychle se staly velmi oblíbenými a žádanými. V módě jsou ostatně dodnes. 

Jak nosit podvazkové pásy? 

Pokud jste doposud s podvazkovými pásy neměli žádnou zkušenost nejspíše to bude chtít trochu cviku. Nejprve je nutné pás umístit okolo pasu. Ujistěte se přitom, že popruhy padají na nohu, jinak byste ho mohly mít nasazený obráceně. Upevněte háčky. Posuňte si pás tak, aby přední strana byla vzadu a zadní vepředu. Po nastavení pásu, aby pohodlně seděl, ho otočte tak, jak má být. Nasaďte si punčochy. Patří k nim plně módní punčochy nebo punčochy bez silikonového pásku. Tyto punčochy mají horní lem. Pís připevněte k punčochám, což je nejsložitější bod celého procesu. Svorku nejprve otevřete vysunutím ze silikonového nubu ze smyčky. Umístěte okraj punčochy mezi silikonový výstupek a smyčku. Jakmile jste připraveni, posuňte hrot tak, aby zapadl do menší smyčky. Opakujte třikrát se zbylými klipy. Upravte si nakonec popruhy. Pokud budete hodně sedět, je možná lepší si délku trochu prodloužit. Upravte si vše tak, aby to bylo pro vás nejpohodlnější.

Stránky mohou obsahovat produkty určené pro starší 18-ti let.

Je mi více než 18.

Vstoupit
Odejít
Tvorba a pronájem eshopů BINARGON.cz