Jak nosit dámský kostým

Ženskou variantou pánského obleku jsou dámské kostýmy. Ty se obvykle nosí do zaměstnání. Mohou mít podobu saka a sukně, ale také i saka a kalhot. V reálu jsou však kostýmy skvělé nejen pro nošení do práce, ale i pro běžné nošení. Aktuální kalhotový kostým zažívá velký comeback. Naučte se ho nosit i v rámci jiných příležitostí nejen těch pracovních. 

 

První zmínka o kalhotovém kostýmu pochází z roku 1865. Tehdy však šlo o oblečení pro chlapce, do dámských šatníků se kalhotový kostým dostal až v roce 1923 díky Coco Chanel. Ta s ním udělala hotovou revoluci v ženském oblékání. Nejprve si začaly oblékat sako se sukní, ale již v roce 1932 Marcel Rochas přišel s kalhotami. Ženy kalhotový kostým začaly nosit potom, co jej ve filmu Morocco vynesla Marlene Dietrich. Možná vás však překvapí, že běžným kouskem ženského šatníku se stal až v sedmdesátých letech minulého století, kdy ho americká společnost vzala konečně na milost a povolila ho nosit dívkám do školy. 

Proč nosit kalhotový kostým? 

Je to jednoduché, protože jsou elegantní, stylové, pohodlné a hodí se kamkoli. Nost je můžete nejen s lodičkami, ale i teniskami, kotníčkovými botám a sandály. Sako můžete mít nejen na halence a košili, ale můžete jej kombinovat i s tričkem, nebo dokonce bez něj jen s podprsenkou. Tu můžete nechat ledabyle vykukovat. 

Jaké kalhotové kostýmy známe? 

Výhodou kalhotového kostýmu je to nepřeberné množství střihů. Existují například ty s kalhoty do zvonu, culottes anebo takový, jež vás obepíná a opticky zeštíhluje i prodlužuje. Aktuálně jsou velmi žádané ty s velmi dlouhými kalhotami. Ty totiž velmi lichotí ženské postavě. Velmi zajímavě fungují sportovně laděné kostýmy. Vedle klasických černých kostýmů jsou v módě i tmavě modré kostýmy s proužky, červené, pudrově růžové anebo smaragdově zelené.

Stránky mohou obsahovat produkty určené pro starší 18-ti let.

Je mi více než 18.

Vstoupit
Odejít
Tvorba a pronájem eshopů BINARGON.cz