Jak najít perfektní tenisky pro dítě?

Hledáte pro své děti ultra pohodlné tenisky, v nichž by mohlo sportovat nebo si jen tak skákat? Tak to jste tu správně, poradíme vám, jak najít ty dokonalé. 

 

Na co si u dětských tenisek dát pozor? 

Tenisky nemají rádi jenom dospělí, i děti je milují. Jenže děti mají tendenci vybírat si je podle toho, jak vypadají, jenže my rodiče moc dobře víme, že to k správnému výběru nestačí. Dětská obuv musí být především pohodlná, protože bude dítě doprovázet při každodenních hrách, procházkách i běhání. Vždy si proto při výběru dávejte pozor na velikost bot. Prsty by se v nich měly volně pohybovat. Neméně důležité je i odpružení, správně profilovaná vnitřní vložka, stabilní protiskluzová podrážka a tuhá pata, která zabrání deformaci rostoucích chodidel. Neméně důležité je i jejich zapínání. Ti nejmenší, kteří ještě neumí zacházet s tkaničkami ocení, když je možné tenisky jednoduše zapnout na suchý zip nebo na zatáhnutí. Je to praktické nejen pro děti, ale někdy je to i dar z nebes pro rodiče. Pozornost při výběru pak věnujte i materiálům. 

Jak jednoduše změřit nohy dítěte? 

  • Dítě postavte. 
  • Ujistěte se, že vaše dítě stojí rovnoměrně na obou chodidlech a jemně obkročmo. 
  • Nakreslete si obrys nohou na kus papíru. Tužkou chodidlo obkreslute blízkou okolo jeho nohy. 
  • Pak vezměte metr nebo pravítko a změřte vzdálenost od špičky paty k špičce toho nejvzdálenějšího prstu. Pozor, ne vždy to bývá palec. Následně změřte stejným způsobem i druhou nohu. Při výběru boty se řídíme tou delší nohou. 

Jak vybrat dětské tenisky? 

Výběr dětských tenisek je ohromný. Kromě výše uvedeného se při výběru tenisek řiďte také vkusem svého dítěte a také i praktičností obuvi. Dobré boty by měly být snadno čistitelné, odolné, pohodlné a všestranné. A jaký model vybrat? -Pravděpodobně ten v oblíbené barvě vašeho dítěte. 

Stránky mohou obsahovat produkty určené pro starší 18-ti let.

Je mi více než 18.

Vstoupit
Odejít
Tvorba a pronájem eshopů BINARGON.cz