Jak dlouho před porodem koupit kojící podprsenku?

Správně vybraná kojící podprsenka je klíčovým prvkem v prádelníku každé mladé matky. Není radno tuto potřebu podceňovat. Během těhotenství a kojení byste o svá prsa měli ještě více pečovat, než jak tomu bylo pro vás obvyklé. Kojící podprsenka by měla být pohodlná a praktická, protože má za úkol chránit prsa, podporovat je a usnadňovat krmení za různých okolností. 

 

Taková kojící podprsenka by proto měla perfektně sedět. Nikde nesmí tlačit. Musí se snadno, rychle a tiše odepínat. Špatně padnoucí velikost může způsobit nepohodlí, deformaci prsou nebo dokonce jejich zablokování. Nešetřete na sobě. Pečujte o sebe. Nechte se pečlivě změřit a pořiďte si takovou podprsenku, v níž se budete cítit skutečně dobře, pohodlně a krásně. 

Kdy je ten nejlepší čas pro pořízení si kojící podprsenky? 

Možná vám to bude znít divně, ale čím později to uděláte, tím lépe. Samozřejmě ale neudělejte to ale taky příliš pozdě. Pořiďte si ji zhruba měsíc před porodem. Počítejte také s tím, že na začátku laktace vám prsa ještě více narostou. Větší košíček bude tentokráte dobrou volbou i proto, že do ní budete moci vložit vložku na ochranu před vytékajícím mlékem nebo obklad. 

Jak si takovou správnou kojící podprsenku vybrat? 

Důležité je, že vaše velikost poprsí se může měnit i několikrát denně. Před krmením, hlavně ze začátku laktace - jsou velké a těžké, časem výrazně ubývají. Taková úpletová kojící podprsenka pak dobře sedne na tělo. 

Věnujte svou pozornost tomu: 

  • Aby spoje košíčků přiléhaly k hrudní kosti a jejich horní okraj se nezařezával do poprsí, které by zároveň nemělo z košíčků vytékat. 
  • Kostice by měly zakrývat celou spodní část ňader a neměly by se zařezávat do prsou, ale ani do boku. 
  • Popruhy se nezařezávají do paží a zároveň také nepadají. 
  • Obvod přiléhá k zádům a jeho zadní část je ve stejné úrovni jako přední část.
Stránky mohou obsahovat produkty určené pro starší 18-ti let.

Je mi více než 18.

Vstoupit
Odejít
Tvorba a pronájem eshopů BINARGON.cz