Jak čistit lyžařské brýle?

Dobré brýle musí mít každý lyžař. Jemná čočka je ale náchylná k poškrábání, a proto se vyplatí o ně náležitě pečovat. Nevíte však, jak takové lyžařské brýle čistit? A jak je taky uchovávat? 

 

Lyžařské brýle se rozhodně nesmí čistit papírovými ubrousky nebo čističem skla. K jejich čištění se používá speciální měkký hadřík, který je většinou zdarma přiložen k nákupu. Nejbezpečnější je vůbec vnitřní část čočky vůbec neotírat, aby nedošlo k poškozená jemné vrstvy proti zamlžování. Pokud se dovnitř dostane sníh, je nejlepší ho střást a počkat, až brýle uschnout. 

Proč se vyplatí investovat do dobrých brýlí? 

Brýle jsou mnohem více než jen prvkem lyžařské módy. Jsou užitečné nejen při hustém sněžení, kdy je potřeba si užít lyžování. Brýle zvyšují komfort a bezpečnost jízdy, proto se určitě vyplatí je brát i na sjezdovky. V zatažených dnech zlepšují kontrast vidění a celkovou viditelnost a při vysoké sluneční expozici zabraňují oslnění a chrání oči před škodlivým UV zářením. Lyžařské brýle zabraňují různým druhům mechanických poranění, která vzniknou po kontaktu s ledovými střepy, kameny nebo větvemi stromů. 

Jak tedy čistit lyžařské brýle? 

Při jejich čištění je nutné dodržovat několik základních pravidel. V prvé řadě k tomu nikdy nepoužívejte kapesníčky, ubrousky, ani papírové ručníky. Jejich tuhá vlákna mohou čočku snadno poškrábat. Nepoužívejte ani žádné chemikálie. Ty mohou poškodit nebo smýt ochrannou vrstvu brýlí. Vnější čočku otírejte ideálně hadříkem z mikrovlákna. Nepoužívejte k tomu ani rukavice nebo návleky. Pokud se na ně přilepí sněhové vločky, stačí je obvykle jen setřást. Horší je to s ledem, ten se neškrábe, protože byste poškodili i povrch brýlí. V tom případě je nejlepší je zahřát. Schovejte je na chvíli pod bundu. Vnitřní strana brýlí je extrémně choulostivá. Obvykle je pokryta otěruvzdorným povlakem proti zamlžování. Brýle uchovávejte v kapse bundy, ale ještě lépe ve speciální tašce, kterou k brýlím dostanete při jejich nákupu. 

Stránky mohou obsahovat produkty určené pro starší 18-ti let.

Je mi více než 18.

Vstoupit
Odejít
Tvorba a pronájem eshopů BINARGON.cz