Historie tvarujícího oblečení

Chtěli byste vědět, kdy bylo tvarující oblečení vynalezeno? Jak dlouhá je tradice tohoto oblečení v historii? A jak se to odrazilo na postavení žen? 

 

Nutno říct, že ženy se snažily měnit podobu svého těla již v době starověkých civilizací v Řecku a Římě. První stahovací pásy se objevují již ve starořeckých textech. Vyráběly se z pevného plátna a měkké kůže, které zdobily propracované ozdoby. Byly tehdy důležité jako svrchní oděvy. Římané pak přišli s vázáním prsou, které poprsí tvarovalo. Objevilo se zde první oblečení, které postavu nějakým způsobem tvarovalo. 

Z historických knih

V knihách napříč dějinami se objevovaly různé podoby oděvů, které měly podpořit nebo potlačit prsa a také prodloužit a zvýraznit pas. Objevovaly se také různé rámy a vycpávky, které měly zase zvýraznit boky. Extrémní tvary boků byly totiž v dané době velmi žádoucí. 

20. století

Oblečení se ve dvacátém století měnilo radikálním způsobem. Po první světové válce zmizely těžké struktury šatů. Objevily se podprsenky. Na začátku století byly v módě rovné ploché postavy. Postava přesýpacích hodin se do módy vrátila až za dvacet let v padesátých letech minulého století. Začaly se objevovat nové materiály, jako plasty nebo elastické materiály. Každé desetiletí se potom oblečení dost radikálně změnilo. 

Tvarující oblečení dnes

S přelomem jednadvacátého století se stává tvarující oblečení běžnou záležitostí. 

Co se za tu dlouhou dobu změnilo? 

Díky měnící se módě se měnil i tvar tohoto oblečení. S technologickým pokrokem pak přišly na scénu i nové materiály, což bylo klíčové, protože to ovlivnilo výrobu moderního tvarujícího oblečení. Oblečení, které je navíc i pohodlné. Oblečení již dávno není cenově nedostupné. Dovolit si ho může každý. Stránky mohou obsahovat produkty určené pro starší 18-ti let.

Je mi více než 18.

Vstoupit
Odejít
Tvorba a pronájem eshopů BINARGON.cz