Historie stahovacího prádla

Stahovací prádlo patří k těm největším podvodům ve světě módy. Někdo je dokonce považuje za kontroverzní záležitost. Nejde totiž zrovna o nejzdravější prádlo. Jenže ať si škarohlídi říkají, co chtějí, faktem je, že ženy stahovací prádlo milují a v obchodech se spodním prádlem patří k nejžádanějším kouskům, a to nejen po Vánocích. 

 

Stahovací prádlo totiž umí zeštíhlit i o několik konfekčních velikostí, vytvaruje postavu, skryje nežádoucí faldíky i vystouplé bříško. To vše poměrně snadno a rychle. Co jiného to dokáže? Je jedno, že vás ve skutečnosti kilogramů nezbaví a vy jste v onom prádle jako ve skafandru, když žena potřebuje vypadat krásně a štíhle rychle, sáhne po osvědčených prostředcích a tím stahovací prádlo samozřejmě je. 

Historie stahovacího prádla

Stahovací prádlo není žádnou novinkou, již starověké řecké ženy k zeštíhlení své postavy používaly opasky tkané z pevné plátěné tkaniny, vlny nebo měkké kůže. Starověké římské ženy se začaly zeštíhlovat prvními korzety. Nosily se na oblečení, byly vyšívané a ladily k svrškům. Vypadaly velice elegantně. Skutečná éra korzetů se však započala až v 16. století. Tehdy vznikly pevné a skutečně hodně tvarující korzety. Korzety z alžbětínské éry se vyznačovaly s pevným zeštíhleným pasem a širším horní kuželovitou částí těla. Viktoriánská doba žádala přesýpací hodiny. Čím více, tím lépe a tak si ženy stahovaly až z toho umíraly. 

Moderní historie stahovacího prádla

Počátek minulého století prahlo po svobodě, a to se týkalo i stahovacího spodního prádla. Prádlo zažilo velkou proměnu. Mohla za to emancipace, válka, ale i vynalezení elastických vláken. Po válce tak stahovací prádlo zažilo své obrození. Tvarovat se nejprve začalo podprsenkami, pak se objevily nové korzety a dnes, v jednadvacátém století, si můžete vybrat z široké nabídky stahovacího prádla vyrobeného z těch nejmodernějších textilií, k nimž patří třeba lycra, spandex, powernet, nylon a podobně. Na trhu jsou stahovací podprsenky, kalhotky, kalhoty s delší nohavičkou, kalhotky se zvýšeným pasem, kalhotky sahající až pod podprsenku, sukně a dokonce i šaty. Vše podle toho, co potřebujete zeštíhlit a vytvarovat.

Stránky mohou obsahovat produkty určené pro starší 18-ti let.

Je mi více než 18.

Vstoupit
Odejít
Tvorba a pronájem eshopů BINARGON.cz