Gymnastický žebřík, jak vybrat a k čemu slouží?

Gymnastický žebřík se hodí nejen do profesionálních tělocvičen, ale také doma, pokud tedy máte v plánu doma cvičit. Poskytne ale také dobrou zábavu a možnost rozvoje pro vaše děti. 

 

Gymnastický žebřík, co to je? 

Jde o sportovní a rehabilitační zařízení, které se vyznačuje příčkami připevněnými na svislých příčkách. S použitím gymnastického žebříku si velmi snadno můžete zpevnit každou část svého těla. Vzhledem k tomu, že existují i levnější modely, objevují se stále častěji i ve vybavení domácích posiloven. Hodí se k tréninku dospělých i dětí a umožňuje zpestření cvičení a zábavu pro každého. 

 

Dřevěný nebo kovový gymnastický žebřík? 

Při rozhodování koupě gymnastického žebříku byste měli věnovat svou pozornost tomu, z čeho je vyroben. V prodejnách sportovního vybavení najdeme především dřevěné žebříky, kovové žebříky a ty, které jsou kombinované. 

 

Dřevěný gymnastický žebřík

Kvalitně vyrobený dřevěný žebřík se vyznačuje nízkým skluzem, což zvyšuje bezpečnost cvičení. Ze dřeva jsou jak profesionální žebřiny, tak i gymnastické žebříky pro děti. Dřevo je navíc ekologický. Vyznačuje se jednoduchým designem a umožňuje si procvičit svaly zad, břicha a dalších partií. 

Gymnastický žebřík z dřeva a kovu 

Poměrně oblíbené jsou kombinované gymnastické žebříky. Jsou více odolné a můžete je vidět hlavně v profesionálních tělocvičnách. Mají větší toleranci zatížení, díky čemuž jsou vhodnější pro profesionální sportovce. Je vhodnou alternativou pro ty, kteří hledají něco mezi, tedy ani ne dřevěný žebřík, ani ne kovový žebřík. Umožňuje rozšířit tréninkový plán o další variace. Unese až 150 kg. Takže tam budou moc celá rodina. 

 

Gymnastický žebřík pro děti

I když se dětem daří i na běžném žebříku, jsou i dětské gymnastické žebříky. Usnadňují dětem provádění různých cviků.

Stránky mohou obsahovat produkty určené pro starší 18-ti let.

Je mi více než 18.

Vstoupit
Odejít
Tvorba a pronájem eshopů BINARGON.cz