Gucci

Jednou z nejlegendárnějších módních značek na světě je Gucci. Značka, jejíž historie se začala psát ve dvacátých letech minulého století. Spojena je s jedinečným stylem a luxusem. Jeho logo je považováno za nejznámější ve spojitosti s luxusem. Navrhl jej syn zakladatele v roce 1933. 

Zrození Gucci

Gucci vznikla v roce 1921 v italské Florencii. Založil jí tehdy mladý Guccio Gucci. Původně mělo jít o firmu, která se věnuje výrobě sedel a dalšího příslušenství pro jezdce na koni z těch nejlepších italských kůží. Protože se mu dařilo a byl žádaný vrhl se i do tvorby luxusních zavazadel. Svůj podnik založil spolu se svými třemi syny, kteří měli na starost vedení obchodů v Itálii. Gucci se pak věnoval výrobě těch nejkvalitnějších kožených doplňků, kabelek, bot, pletenin a hedvábného zboží. V průběhu druhé světové války to bylo s kůžemi těžké, a proto začal vyrábět kabelky z bavlněného plátna s výrazným logem dvojitého G symbolu a výraznými červenými a zelenými pruhy.V té době vznikla i jeho kultovní bambusová taška. Bohužel Gucci nečekaně v roce 1953 zemřel. To však neznamenalo zánik značky, jelikož firmu již dávno úspěšně vedli i jeho tři synové. 

 Příběh Gucci

Slávu značky po celém světě proslavilo to, že její výrobky nosila Elizabeth Taylor nebo také Jackie Kennedy a Grace Kelly. Pro ni italský ilustrátor Vittorio Accorner navrhl hedvábný květinový šátek. Na šátku bylo na 43 druhů květin, rostlin a všemožného hmyzu. Použil na něj 37 barev a nechybělo ani známé logo. 

V devadesátých letech začala firma tvořit i kolekce oblečení. Rovněž bylo pro veřejnost otevřeno i zcela jedinečné muzeum o značce. 

 Firma za rok bude slavit 100 let úspěšného fungování. Ve vedení a v navrhování sice občas dojde ke změně, ale značce se daří do dnešních dnů. . 


Stránky mohou obsahovat produkty určené pro starší 18-ti let.

Je mi více než 18.

Vstoupit
Odejít
Tvorba a pronájem eshopů BINARGON.cz