Grunge style

 

Grunge style je stále velmi oblíbený. Nejvíce jej preferují teenageři a mladí lidé zhruba do 25 let. Je spojen s pubertou, rebelstvím a výraznou hudbou. Dnes už se nad tímto způsobem oblékání ani příliš nepozastavujeme, ale víte, že i on má svou historii a pravidla? 

Co je grunge style? 

Grunge styl se vyvinul v závislosti na hudební scénu. Vychází z hard rocku a punk roku, ovlivněn však byl i hardcorem, noise rockem nebo heavy metalem. Módní styl vznikl v osmdesátých letech minulého století v Americe, ve státě Washington, především v okolí města Seattle. Styl se vyznačuje tím, že je roztrhaný, špinavý. Je to jednoduše styl ala vagabund. Šlo o rebelské hnutí, které útočilo na dosavadní krásnou módu. Styl je spojován s Jimem Hendrixem, Doors, Led Zeppelin, Sex Pistols, Black Sabbath, Pixies, Nirvanou, Stone Temple Pilots, Pearl Jam. V reálu za jeho vznikem stojí lokální SubPop. Puberťáci měli po krk toho, co se okolo nich dělo. 

Čím se grunge style vyznačuje? 

Grunge styl odívání se vyznačuje koženou bundou, černými kalhotami nebo modrými riflemi (ideálně roztrhanými), otrhanými šortkami, vytahanými tričky (šedé nebo bílé barvy), flanelovými kostkovanými košilemi (ideálně červenočerné) a okopanými koženými botami sahajícími až ke kotníkům. Vše optimálně o několik konfekčních čísel větší, ošoupané, zdobené cvočky a pyramidami. Důležitá je u tohoto stylu pohodlnost. V zimě se neobejdou bez pořádné vlněné čepice. Ženy pak nosily květinové nebo černé šaty, které kombinovaly s něčím černým. Nosily nejen mohutné boty, ale i černé boty značky Converse. Přes pěkné šaty si pak bez ostychu vzaly dlouhý a ošuntělý kardigan. Na nos si narazily velké sluneční brýle a bylo hotovo.

Stránky mohou obsahovat produkty určené pro starší 18-ti let.

Je mi více než 18.

Vstoupit
Odejít
Tvorba a pronájem eshopů BINARGON.cz