Gothic styl

Oblékání ve stylu Gothic je spojeno s gotickým hnutím, jež se vyvinula v osmdesátých let. Je úzce spjata s punkovou a postpunkovou scénou. Styl je spojen s životní filozofií, láskou k temnému umění a hudbě. Typické pro ni je nejen výrazné oblékání, ale i specifické líčení, doplňky a celková image. 

 

Zajímavé však je, že ačkoli umí být tvrdý a okázalý, dokáže být i velmi ženský a křehký. Spojený je s korzety, upíry i temnými romány. Fanoušky tohoto stylu přitahují hřbitovy, horory, sex, smrt, erotika a černá magie. 

Čím se vyznačuje Gothic styl? 

Gothic styl se inspiruje viktoriánskou Anglií. Preferují vše temné, děsivé a ponuré. Symbolem krásy pro ně je hubená bledá dívka s průhlednou porcelánovou pletí v korzetu a výrazné sukni s volány, ideálně v černé, případně červeno černé barvě. Oblečení se podobá historickým kostýmům. Pro tento styl je typická dlouhá černá sukně, dlouhý černý kabát, řetězy, cvočky, druky, špice, spínací špendlíky, kříže, lebky, čarodějnické ornamenty a mohutné černé boty zvané martensky. Vzhled je tak ve finále až divadelní. 

 

Jedinou barvou tohoto stylu není pouze černá, byť má dominantní roli. K typickým barvám patří i bílá a červená barva. Hojně se v něm objevuje i stříbrná. Zlatou naopak odsuzují. Z drahých kamenů preferují safír a diamanty. 

 

Gothic styl si můžete vyzkoušet i vy, byť stabilně spínacím špendlíkům nefandíte. Nemusí jít zrovna o ten nejdrsnější outfit. 

Stránky mohou obsahovat produkty určené pro starší 18-ti let.

Je mi více než 18.

Vstoupit
Odejít
Tvorba a pronájem eshopů BINARGON.cz