Ekologické džíny

Víte, že výrobci džín patří k těm největším znečišťovatelům v módním průmyslu? I to se však módní značky snaží změnit a postupně pracují na změně technologie výroby, jež je spojena s ekologičtější výrobou. 

 

Pokud chcete i vy být ekologičtí, vybírejte si své rifle pouze od těch výrobců, kteří se snaží o udržitelnou módu. Změna nákupních návyků značky podpoří v tom, aby ve větší míře vyráběly etické módní kousky.  

Co byste měli o výrobě riflí vědět

Víte, že na výrobu jednoho páru riflí je zapotřebí 7600 litrů vody? A teď spočítejte, kolik doma máte riflí. A to není vše,  k přírodě není zrovna přátelské ani technologie barvení. Na 2 miliardy riflí je každý rok zapotřebí na 1,7 tun různých chemikálií. 

Výrobci se snaží vyrobit ekologické rifle

Řada výrobců riflí se proto tuto skutečnost snaží změnit a hledají způsoby, které by jejich uhlíkovou stopu na planetě snížily. Řada z nich proto k výrobě riflí začala používat recyklované materiály, jako plastové láhve nebo staré rifle. Jiní se snaží pohnout s dosavadní technologií a snížit spotřebu vody i způsob barvení. Těm nejšikovnějším se podařilo snížit spotřebu vody dokonce až o 80%, energie o 30% a výrobu CO2 snížili o 25%. Většina firem změnila i obaly, v nichž jsou kalhoty zabaleny. Začali k tomu užívat obaly z bramborového škrobu, jenž je kompostovatelný. Pozitivně se na přírodě odráží i to, že k výrobě rifloviny používají 100% organickou bavlnu bez GMO, syntetických hnojiv, pesticidů a herbicidů. Kromě technologie výroby firmy začaly dbát i na zkvalitnění výroby, aby prodloužily životnost riflí. Nejvíce se soustředí na zvládnutí té nejvíce ošemtné oblasti, kde se tvoří tzv. rozkrokové díry.

Stránky mohou obsahovat produkty určené pro starší 18-ti let.

Je mi více než 18.

Vstoupit
Odejít
Tvorba a pronájem eshopů BINARGON.cz