Domácí cvičení pro lidi s kily navíc

Pokud bojujete s kily navíc a chcete zhubnout, moc dobře víte, jak těžké je začít s aktivním životním stylem. Pomoci vám v tom může domácí posilovna. Jde o efektivní prostředek, s nímž můžete zatočit nejen se zbytečnými kilogramy, ale i s nedostatkem energie. Dobře vám bude sloužit i tehdy, když svého cíle dosáhnete. 

 

Jak bojovat s nadbytečnými kily? 

Čím déle setrváte ve fázi nadváhy, tím obtížněji se pak budete nadbytečných kilogramů zbavovat. Návrat k té správné tělesné hmotnosti pak už bude skutečně náročná. Redukce tělesného tuku je totiž dlouhodobý proces. Důležitá u toho je nejen fyzická aktivita, ale i zdravá strava s adekvátním množstvím kalorií. Neobejde se tedy bez změny stravovacích návyků a životního stylu. 

Domácí cvičení pro všechny ty, co chtějí zhubnout

Pro začínající cvičící je nejlepší, když začnou cvičit kardio cviky. Kardio trénink umožňuje efektivní spalování tuků a zároveň má i mnoho dalších zdravotních výhod. Podporuje práci oběhového systému, okysličuje tělo a snižuje hladinu cholesterolu v krvi. Pokud máte navíc výraznou nadváhu, váš kardio trénink by měl začít nízkou zátěží, která by měla být vybraná speciálně podle vašich vlastních schopností. Zpočátku tedy může jít o krátké, půlhodinové procházky, které by měly probíhat asi 3x až 4x týdně. Potom je možné zavést intenzivnější trénink, podle správného rozsahu tepové frekvence. Ta by se měla pohybovat mezi 50 až 70% vaší maximální tepové frekvence. Po několika týdnech tohoto cvičení se tělo stává pružnější a zvyká si na fyzickou aktivitu. Pak teprve můžete přidat i silový trénink. Ten by ale neměl tvořit více než 110 až 20% celkového tréninku. Zpočátku by měla být pouze nízké zatížení. První takové cviky by měly spočívat ve zvedání rukou a nohou. Postupně je pak vhodné zařazovat náročnější cviky spojené s námahou vlastního těla, tedy dřepy, kliky a podobně. Posilování je pak možné zavést po jednom až dvou měsících tohoto cvičení. 

Stránky mohou obsahovat produkty určené pro starší 18-ti let.

Je mi více než 18.

Vstoupit
Odejít
Tvorba a pronájem eshopů BINARGON.cz