Do žabek! Jen v nich toto léto budete trendy.

Jste připraveni na návrat jednoho neotřelého trendu? Na scéně tu byl již několikrát. Tentokráte to bude v minimalistickém stylu. Ty nejlepší žabky budou vyrobeny z kvalitní kůže a budou zcela bez příkras. Takové luxusní žabky mohou být prodávány za pěkný balík a pak si je tedy zcela klidně můžete vzít i na svatbu. 

 

Ano, letos to skutečně je reálné. Pozor však, pokud byste se na svatbu vydali v žabkách, které najdete v nějakém časopisu, tak s nimi také ohromíte, ale kromě toho si trhnete i velkou ostudu. 

Historie žabek

Žabky, flip flopy nebo také vietnamky či plážovky jsou charakteristickou letní obuví, kterou si lidé po celém světě pořizují jen tak na lítačku, na pláž. Nejvíce se nosí v Asii, ale známé jsou po celém světě. Jde o nejrozšířenější druh otevřené obuvi. Vyznačují se svou jednoduchostí. Tenký kus podešve a úzký pásek ve tvaru písmene Y. Pásky na obuvi jsou připevněny na úrovni nártu na noze a dále pak mezi palcem a ukazovákem. Nikterak nazajišťují kotník. Ty nejstarší dochované žabky jsou 3500 let staré. V reálu jsou však mnohem starší. Podle všeho je lidé nosí více než 6000 let. 

Novodobá historie žabek

Na scéně se ve dvacátém století objevily ve třicátých letech. Šlo tehdy o tradiční japonskou obuv s tkanou podrážkou. Po druhé světové válce se dostaly spolu s vojáky do Ameriky. Tam se staly oblíbeným kouskem kalifornských surfařů. Ve velkém se do celého světa začaly šířit v padesátých letech z Nového Zélandu. První plastové žabky shlédly svět v roce 1957. Od té doby jim jiné boty těžko konkurují. Je tomu i proto, že jsou tak levné. Ty nejlevnější stojí něco málo přes 25 korun. Není divu, že jsou top obuví třetího světa. Kdo na ně nemá, vyrobí si je ze slámy, palmového lýka, pneumatik nebo PET lahví. 

Je pochopitelné, že si pro svou výjimečnost zaslouží, aby měly svůj vlastní mezinárodní den, které by je oslavovaly. A taky, že ho mají, připadá na 14. 6.

Stránky mohou obsahovat produkty určené pro starší 18-ti let.

Je mi více než 18.

Vstoupit
Odejít
Tvorba a pronájem eshopů BINARGON.cz