Cvičení ve vodě - aquagymnastika v bazénu

Voda je úžasně osvěžující a zábavná, ale skutečnost, že nabízí větší odpor než vzduch, znamená to, že je to skvělé místo pro cvičení. Pomocí vody můžeme podle odborníků posílit srdce, zvýšit svalovou sílu a vybudovat si vytrvalost a to mnohem efektivněji a rychleji než na suchu. 

 

Přitom ve vodě v podstatě “nic nevážíme”. Ve vodě dopřejeme svým kloubům odpočinek a snižujeme výrazně riziko zranění. Výzkum navíc prokázal, že cvičením ve vodě spálíte o 30% více kalorií než stejným cvičením prováděným na souši. A jelikož voda nabízí 12x větší odpor než vzduch, svaly trénují při každém pohybu. Výsledkem tak je zvýšená definice a všestranná síla. 

 

Cvičení ve vodě není jen o plavání 

Z psychologického hlediska cvičení ve vodě uklidňuje a uvolňuje. Sportovcům po úrazech cvičení ve vodě pomáhá nabrat sílu, zároveň chrání klouby. Ve vodě jsou pohyby přirozeně pomalé. 

 

Aqua fitness

Jde o kombinaci gymnastiky a aerobiku, někdy s prvky plavání nebo technikami vycházejícími z bojového umění. Cvičit můžete s žížalami, deskami i se závažím. Cvičení je dobré pro kardiovaskulární systém a posilování svalů. Zlepšujete pohybovou koordinaci a rovnováhu. Odstraníte tím i celulitidu. Je to dobrý způsob pro všechny, děti, rodiče i prarodiče. Je to bezbolestné. 

Aqua jogging 

Běhání ve vodě je náročnější než na suchu. Překonáváte přitom velký odpor vody. Je to kombinováno s nošením vztlakového pásu, který vám pomůže zůstat ve vzpřímené poloze. Začíná se v menší vodě a končí se v hloubce, kdy už voda dosahuje šíje. Zvyšuje se tepová frekvence, chrání se klouby. Rozvíjí se vytrvalost. Trénovat můžete i běžeckou sílu a rychlost. 

Aqua jóga 

Aktivita se kombinuje s jógou a vodním aerobikem. Cvičení se provádí ve vodě hluboko pod pás. Slabším kloubům voda dodává pružnost a umožňuje provádět strečinky, které by nebylo možné dělat na souši. Pomalé pohyby prováděné pod vodou přinášejí tělu úlevu, uvolňují a protahují svaly, odlehčují páteři a kloubům, zlepšují pohyblivost kloubů a zlepšují činnost oběhového a dýchacího systému. Je to dobré pro těhotné, chtějí zvýšit flexibilitu před porodem, uvolňuje břicho. Je to vhodné pro lidi s artritidou. 

Poolates 

Stejně jako pilates, tak i jako pilates se zaměřuje na posilování svalů, které stabilizují a podporují páteř a dalších svalů, které udržují páteř ve stabilní poloze. Cvičení využívá náčiní zvyšující  odpor vody, jako při cvičení aqua aerobiku. Tyto cviky se přitom provádějí pomalu a přesně. Cvičení zvyšuje svalovou sílu téměř celého těla, zejména břišních svalů, stejně jako zad a hýždí. Tato aktivita výrazně zlepšuje stabilitu páteře a pomáhá a pomáhá korigovat spojení mezi kyčelní kostí a páteří. Díky tomu se narovná silueta a držení těla je stabilnější. Je to vhodné pro ty, co chtějí pečovat o pěkné držení těla a pak také i pro ty, kteří trpí bolestmi zad. 

 

Watsu 

Watsu bylo vyvinuto v roce 1980, kombinuje masáže shiatsu s relaxačními účinky stavu beztíže ve vodě. Zahrnuje jemné protahování v souladu s přirozeným rytmem dechu v kombinaci s chvílemi ticha. Teplo, stav beztíže a jemné pohyby v kombinaci s dechovými cvičeními vám pomohou vstoupit do stavu hluboké relaxace. Tlak vody navíc jemně tonizuje svaly. Lidi se snaží bojovat se stresem a problémy souvisejícími se spánkem nebo nízkou imunitou. Je to vhodné cvičení pro páry, kteří očekávají děti, uleví to páteři, naučí hlubokému dýchání. Používá se i v psychosomatice postižených v ortopedii.

Stránky mohou obsahovat produkty určené pro starší 18-ti let.

Je mi více než 18.

Vstoupit
Odejít
Tvorba a pronájem eshopů BINARGON.cz