Cvičení s popruhy tak, abyste si zpevnili břicho

Cviky na břicho s elastickými pásy jsou ideální pro zpevnění a zvýšení svalové vytrvalosti. Troufáte si je zařadit do své rutiny? Máme pro vás tipy na cvičení. 

 

Cvičení s malými činkami vám může pomoci posílit břišní svaly. Nicméně pružné gumové pásky vám umožní získat podobné výsledky bez nutnosti používání závaží. Jejich velkou výhodou je rovněž i to, že nejsou těžké, nezaberou příliš místa a můžete si je vzít proto se sebou i na dovolenou. 

Opravdu to funguje

I když stále hodně lidí o gumových páscích pochybuje, Journal of Physical Therapy Science zjistil, že trénink s elastickými pásy pomáhá zlepšit rovnováhu, stabilitu, zlepšuje funkci chůze a flexibilitu. Způsobuje rovněž i větší nervosvalovou únavu než cvičení s izometrickými kontrakcemi. 

 

Měli byste vědět, že vaše břicho hraje zásadní roli při držení těla, podpoře střev, procesu výdechu, močení a u dalších funkcí. Jeho posilováním zvyšujete svalovou vytrvalost, estetiku a celkovou pohodu. I když existuje mnoho cvičení, jak toho dosáhnout, to s elastickými pásy se stalo v posledních letech velmi populární kvůli své praktičnosti. Můžete ho provádět kdekoliv a nic víc k němu nepotřebujete. 

Cvičení s popruhy s efektem mrtvého tahu

Jednou ze způsobů cvičení s elastickými pásy je tzv. mrtvý tah. Obvykle se provádí s činkami, ale provést ho můžete i s pásy. Jde o ideální metodu, s níž můžete zvýšit svou svalovou sílu a zhubnout. I když ve velké míře působí na svaly ve spodní části těla, prospívá i oblasti břicha a beder. 

  1. Vzpřímený postoj s nohama rozkročenýma na šíři boků a elastickým pásem omotaným okolo chodidel. Vezměte jeden konec pásky do ruky a utáhněte pruh na to správné místo. Ohnutím spodní části zad se předkloňte v pase a kolenou. Udržujte hrudník zvednutý a narovnejte horní část zad s hlavou směřující dopředu. Potom zvedněte trup a pokračujte v utahování popruhu. Proveďte 10 až 12 opakování. 
  2. Postavte se s nohama rozkročenýma na šířku boků. Omotejte pás okolo pravé nohy a druhý konec držte v levé ruce. Přeneste váhu na pravou nohu, ohněte potom boky, předkloňte se tak, aby byla vaše narovnaná levá noha natažená dozadu. Když je váš hrudník rovnoběžně se zemí, zatáhněte za elastický pás a posunete levý loket dozadu a držte ho blízko vaší strany. Natáhněte paži a poté se vraťte do výchozí pozice. Proveďte asi 10 nebo 12 opakování.
Stránky mohou obsahovat produkty určené pro starší 18-ti let.

Je mi více než 18.

Vstoupit
Odejít
Tvorba a pronájem eshopů BINARGON.cz