Cvičení doma - jak efektivně cvičit?

Za cvičením nemusíte zrovna chodit do posilovny, na hřiště nebo do sportovní haly. Můžete si ho zajistit i doma. Nechcete ztrácet čas dojížděním do posilovny? Pokud si ve svém pokoji najdete prostor pro cvičení, uděláte to nejlepší. Podívejte se, jak cvičit doma. 

 

Jak efektivně cvičit doma? 

Určitě pro vás není snadné přesvědčit se ke cvičení, když můžete místo toho relaxovat na gauči a odpořávat tam po náročném dni. Pro zahájení tréninku je proto nejdůležitější dodržovat několik pravidel: 

  • Naplánujte si cvičení s ohledem na množství volného času. Kolik ho máte k dispozici. 
  • Rozhodněte se, jak dlouho budete cvičit. Pro začátek stačí i pár minut denně, ale časem by bylo nejlepší cvičit párkrát týdně 30 až 60  minut. 
  • Nedělejte cviky na posílení pouze jedné části svalů. Vybírejte si takové aktivity, které pozitivně ovlivní všechny svalové skupiny. 
  • Nejprve kvalita, pak kvantita. Nesnažte se dělat co nejvíce cviků. Nejprve zapracujte na jejich správném provedení. 
  • Postupně zátěž zvyšujte. Nespěchejte. Pokud přetížíte tělo, můžete se zranit. 
  • Investujte do vybavení - švihadlo, činky, lavice
  • Trénink doma rozhodně nemusí být nuda. Nejdůležitější je dobrý plán, pestrost, nasazení, pravidelnost. 

Cvičení doma bez vybavení 

Výhodou domácího cvičení je to, že nemusíte zbytečně utrácet. Cvičit je možné i bez vybavení. Jen si musíte vybrat takové aktivity, které vám vyhovují. Zde jsou oblíbená 3 cvičení, které jistě znáte a k nimž nic nepotřebujete. 

Sedy - lehněte si na koberec, pokrčte kolena, dejte ruce za hlavu. Držte je v jedné rovině. Pro tento cvik je nutné nezvedat bederní oblast od podložky a brada se nesmí dotýkat hrudníku. Nezvedejte se švihem, ani s tahem rukou. 

Nůžky jsou dalším cvikem, k němuž nic nepotřebujete. Posilujete u něho stehna a břišní svaly. Lehněte si na záda, dejte ruce podél těla, nohy musí být rovné. Začněte zvedat nohy jako nůžky. A v tomto případě pamatujte, že nesmíte odtrhnout bederní část od povrchu. 

Dřepy - správná technika je zde také zásadní. Držte ruce před sebou. Pokrčte kolena tak, aby vám nešla přes chodidla. Zároveň nezapomínejte držet páteř rovně. Poté se vraťte do výchozí pozice. K dalším takovým cvikům patří také třeba kliky, výskoky, výpady a zvedačky.

Stránky mohou obsahovat produkty určené pro starší 18-ti let.

Je mi více než 18.

Vstoupit
Odejít
Tvorba a pronájem eshopů BINARGON.cz