Cvičební lana - Lanový trénink - účinky

Cvičení s lany je jednou z oblíbených sportovních aktivit, kterým se lidé věnují, když se věnují crossfitu. Cvičení s provazy totiž představuje alternativu k cvičení s činkou nebo činkami. Lana je možné při cvičení využít různými způsoby. Jejich pozitivním účinkem je zlepšení koordinace pohybů, celkové fyzické kondice a zvýšení svalové síly. Jak ale s takovým vybavením cvičit? Řekneme vám. 

O cvičení s lanem

Původně s nimi cvičili lidé, kteří cvičili bojová umění a také fotbalisté. Trénink s lany se zaměřuje především na horní části těla, tedy paže, předloktí a záda, ale pokud spojíte pohyb rukou s dřepy, tak procvičíte celé tělo. 

Pro koho je lanový trénink určen? 

Začátečníci budou mít s cvičením s lany velké potíže. I proto se doporučuje těm, kdo mají již nějaké zkušenosti s crossfitem nebo jinými vytrvalostními sporty. 

Jak vybrat to správné cvičební lano? 

Ve sportovních obchodech najdete spoustu různých lan. Liší se od sebe materiálem, délkou i průměrem. Typické lano měří 5 až 9 metrů a váží přibližně 10 kilogramů a má průměr 4 cm. Většina z nich je vyrobena z nylonu nebo polypropylenu s hrubou vazbou. Jde o vysoce odolné materiály proti zničení. Uvnitř mohou být ještě i další vložky z přírodní kůže, které chrání lano proti oděru. Koupit si můžete klasické lano nebo takové s úchyty na zápěstí, které brání uvolnění z ruky. Vyplatí se hledat voděodolné typy, protože jsou obvykle kvalitně zpracované a tolik se netřepí. Podstatou tréninku je uvést konce lana do pohybu úderem o zem, vlněním oběma rukama nebo jejich proplétáním. To vyžaduje, aby člověk cvičil nejen sílu, ale i vytrvalost. 

Jaké jsou účinky cvičení s lanem? 

Podle výzkumníků z University of Minnesota jsou lana stejně účinná jako cvičení s kettlebells. Zlepšují celkovou fyzickou kondici, svalovou sílu a koordinaci pohybů. Mimo to dochází k budování svalů, zlepšujete metabolismus, zlepšujete si svou rovnováhu a zvyšujete i svou odolnost vůči zraněním.

Stránky mohou obsahovat produkty určené pro starší 18-ti let.

Je mi více než 18.

Vstoupit
Odejít
Tvorba a pronájem eshopů BINARGON.cz