Crossový trenažér nebo rotoped - co je lepší?

Chcete být v kondici po celý rok? Tak to se vám bezesporu vyplatí investovat do takového sportovního vybavení, které můžete mít u sebe doma. Špatné počasí nebo únava z práce pak už přestanou být důvodem, proč si ten den nezacvičit. Pro cvičení kardia si můžete domů pořídit eliptický trenažér nebo stacionární kolo. Oba přístroje vám mohou pomoci spálit tuk a posílí i vaši svalovou hmotu. Víte však, co je pro vás nejlepší? 

 

Crossový trenažér, kolo, běžecký pás při cvičení zapojují jiné části těla. Čeho tedy chcete dosáhnout? To by mělo ovlivnit následný výběr přístroje. 

Cvičení na eliptickém trenažéru  - výhody a nevýhody 

Je to kyslíkový tréninkový stroj, který při cvičení umožňuje zapojit horní i spodní část těla. Cvičení na něm přitom není složité a je to i bezpečné. Cvičení na něm přináší viditelné výsledky. Pohyby na eliptickém trenažéru se podobají lyžování. 

Kdy je dobré trenažér používat? 

Eliptický trenažér je lepší používat ve chvílích, kdy s cvičením teprve začínáte nebo se k němu po delší přestávce vracíte. Stroj je obecně skvělý pro rozvojová cvičení pro zahřátí před tréninkem s lehkými váhami. Přístroj nutí k vzpřímenému držení těla, zlepšuje motorickou koordinaci a nezatěžuje klouby. 

Crossový trenažér však v poslední době vede na oblibě

Nejoblíbenější je dnes magnetický crossový trenažér, i když čím dál více je vidět i elektromagnetický crossový trenažér, který preferují pokročilí uživatelé, kteří si chtějí zajistit kvalitní vybavení. Najdete je i v profesionálních posilovnách. K jejich výhodám patří menší zátěž pro klouby, možnost současného cvičení horní i dolní části těla, do značné míry také současně stimuluje břišní svaly, kvadricepsy, hýždě, lýtka i paže. To umožňuje spalovat kalorie mnohem efektivněji než na stacionárním kole. během tréninku si přitom můžete měřit tep i spálené kalorie. Velmi snadno si můžete upravit obtížnost cvičení. K nevýhodám patří to, že nejsou ideální do menších místností a pak také to, že jeho cena je o něco vyšší v porovnání s rotopedy a běžeckými pásy.

Stránky mohou obsahovat produkty určené pro starší 18-ti let.

Je mi více než 18.

Vstoupit
Odejít
Tvorba a pronájem eshopů BINARGON.cz