Co vám pomůže s prodloužením životnosti vašeho šatníku

 

Pokud chcete, aby vaše kousky oblečení vydržely déle, je nutné o ně nejen správně pečovat, ale také je správně nakupovat. Při nákupu sice utratíte něco více za klasické kousky, ale ty pak následně ušetříte, protože vám při správné péči vydrží mnohem déle. 

 

Jak o své oblečení pečovat, aby vám dlouho vydrželo? 

  1. Perte oblečení ve studené vodě s použitím jemného čistícího pracího prostředku (ideálně přátelského pro přírodu) bez použití bělidla, čímž prodloužíte životnost většině svého oblečení. Oblečení pro ruční praní perte v ruce nebo na tomu určený program a ve speciálních pracích prostředcích pro ně určené. Co se týká riflí, perte je minimálně. Perte je pokud je to skutečně nezbytné. Věřte, že je po několika málo hodinách nošení skutečně nemusíte zase házet do prádla. 
  2. Pokud vám to prostor dovolí, nepoužívejte sušičku. Sušička ničí látky. Urychluje stárnutí vláken. Ty se pak ničí a stávají se méně kvalitními. Sušte své oblečení zavěšené nebo na plocho. Nemusíte ho pak mnohdy ani žehlit. 
  3. Pokud své oblečení poflekujete, snažte se ty skvrny okamžitě ofdstranit. Nenechte je zaschnout. 
  4. Své oblečení správně skladujte. Používejte ten správný typ věšáků. Polstrovaná ramínka na spodní prádlo a jiné lehké oděvy, dřevěná ramínka na obleky a blejzry, plastová ramínka na zbytek. Kovová ramínka nekupujte. 
  5. Nepoužívejte příliš velké množství parfému, laku na vlasy, deodorantů a antiperspirantů.  Když už musíte, nanášejte si je na tělo předtím než se obléknete. 
  6. Pokud máte oblečení, které je stále v dobrém stavu, ale už ho nenosíte, posuňte ho dál. Dejte ho někomu v rodině, kdo by měl o ně zájem, darujte ho na charitu. 
Stránky mohou obsahovat produkty určené pro starší 18-ti let.

Je mi více než 18.

Vstoupit
Odejít
Tvorba a pronájem eshopů BINARGON.cz