Co si vzít na crossfit?

Lidé, kteří začínají s nějakou sportovní aktivitou, často podceňují roli vhodného oblečení. Je na místě ale připomenout, že oblečení je nejen estetické, ale zaručuje především pohodlí a bezpečí při provádění crossfitových cviků, což jsou často složité a dynamické pohyby. Naučte se, jak sestavit ten správný outfit, který vám umožnit vychutnat si svůj trénink, abyste se vyhnuli zranění. 

 

Starejte se o své vybavení 

Crossfit zapojuje mnoho svalových skupin, a proto je považován za obecný rozvojový trénink, který vám umožní vytvarovat postavu, zbavit se nežádoucího tuku, zvýšit sílu a zlepšit koordinaci. Proto je důležité se nejen fyzicky připravit, ale také zvolit pohodlné oblečení se specifickými vlastnostmi. Pokud se budete starat o své sportovní vybavení promyšleně, bude váš trénink efektivní a příjemný. 

Pohodlí na prvním místě

Trénink zahrnuje skákání na švihadle, hod medicinbalem, cvičení s kettlebellem, box jumping, zvedání činky, mrtvý tah, lis s činkami, lezení po žebříku, dřepy s činkami. Toto jsou všechno příklady cviků, které v nepohodlném sportovním oblečení není možné příliš dobře provádět. Pamatujte si proto, že výběr toho správného oblečení by proto mělo být považováno za investici do pohodlí a efektivity tréninku. 

Co na crossfit potřebujete? 

Boty 

Vhodná obuv je jednou z nejdůležitějších prvků každého sportovce. Důležité přitom je pevný systém šněrování, prodyšnost a tlumení nárazů. Účinný systém odpružení se promítá nejen do pohodlí, ale také zaručuje ochranu kostí, kloubů při cvičení s velkou zátěží. 

Trička a topy

Jelikož jde o intenzivní cvičení, měli byste vsadit na trička z materiálů, které umožní účinný odvod přebytečné vlhkosti. V současnosné době na pultech obchodů najdete trička, topy s krátkým i dlouhým rukávem. 

Mikiny 

Pokud preferujete outdoorové aktivity, nesmí ve vaší výbavě chybět mikiny, díky které získáte optimální ochranu. Při jejím nákupu se vyplatí zkontrolovat, z jakých materiálů je daný model vyroben, aby byla zajištěná dobrá prodyšnost. 

Kalhoty a legíny 

Další praktickou součástí crossfit šatníku jsou kalhoty a legíny. Sportovci mají rádi termoaktivní legíny, které ochrání nejen před nízkými teplotami a větrem, ale také nabízí i dobrou ventilaci vzduchu, aby nedošlo k přehřátí těla. 

 

Šortky 

Správně zvolené jsou prvkem sportovního stylingu pro lidi trénující v posilovně nebo crossfit boxu. Nejlepší je volit modely trochu volnějšího střihu, protože umožňují volně provádět širokou škálu pohybů, což je v případě crossfitu nesmírně důležité. 

Sportovní podprsenky 

Sportovní podprsenky jsou nutností. Zajistí pohodlí i bezpečí. Prsům dává správnou oporu při dynamickém cvičení a poskytuje tak ochranu před škodlivými účinky otřesů a přetížení způsobených intenzivní fyzickou námahou. 

Příslušenství 

Doplňky zlepší komfort i efektivitu tréninku. Jde třeba o tréninkové rukavice. Jsou ideální pro cvičení s činkami. Další jsou pak potítka absorbující nadměrné množství vlhkosti. Cvičení usnadní i sluchátka. Oblečení a doplňky si pak donesete v praktickém batohu.

Stránky mohou obsahovat produkty určené pro starší 18-ti let.

Je mi více než 18.

Vstoupit
Odejít
Tvorba a pronájem eshopů BINARGON.cz