Co je hardshell?

Hardshell je možné považovat za tu nejsvrchnější vrstvu oblečení, která nás má ochránit před nepřízní počasí. Tato vrstva je navržena tak, aby vás chránila před vlhkostí, zajistila dostatečnou termoregulaci, díky tomu se vyhnete přehřátí a promrznutí těla. 

 

O hardshellu 

Hardshell je speciální materiál se speciálními membránami, jejichž hustota struktury je mezi velikostí molekul vody a velikostí molekul páry. Otvory v látce jsou tedy tak malé, že kapky vody a obecně vlhkost zvenčí nepronikají oděvem dovnitř, ale zároveň jsou otvory v látce dostatečně velké pro vodní páru zevnitř. Tato vlastnost umožňuje uniknout ven. Zajišťuje to termoregulaci a prodyšnost oděvu. 

 

Třívrstvé hardshell jsou připraveny vydržet i v těch nejtěžších podmínkách. Svrchní vrstva je zodpovědná za nepromokavost. Střední vrstva je pro větruodolnost a ta poslední je určená pro dobrou prodyšnost.

 

Na co si při výběru hardshellu dát pozor? 

Při výběru věnujte pozornost dvěma základním parametrům, které se promítnou do účinnosti oblečení k ochraně před nejnáročnějšími povětrnostními vlivy. O voděodolnosti je možno hovořit o voděodolnosti 10 000 a má podlepené švy, jinak jimi proteče voda a má také i vodotěsné závity. Důležité je také hardshell pravidelně impregnovat pomocí speciálních přípravků. Prodyšnost pak definují parametry RET nebo MVTR. RET používá mikroporézní polyethylenové tkaniny. Čím je nižší jeho hodnota, tím je materiál prodyšnější. MVTR jsou polyuretanové membrány a počet gramů vody, které se mohou odpařit na metr čtvereční za den. Obě jednotky jsou mezi sebou obtížně srovnatelné. RET 6 odpovídá MVTR 20 000 g/ m2/ 24h. Hardshell vybírejte podle konkrétní činnost, kterou v ní budete vykonávat. Oblečení se tak od sebe liší svou strukturou, parametry a funkčností v závislosti na činnosti, pro kterou je určeno. Liší se od sebe počtem kapes, délkou a zakončením zipů a švů, velikostí kapucí, proporcemi a uspořádání látkových panelů.

Stránky mohou obsahovat produkty určené pro starší 18-ti let.

Je mi více než 18.

Vstoupit
Odejít
Tvorba a pronájem eshopů BINARGON.cz